Stargard Festiwal ’23 – dzień I. Wystąpili Fisz Emade Tworzywo, Karaś/Rogucki i Kult

0

Początek był trudny. W piątek 23.06. prawie cały dzień padał deszcz i mógł odstraszyć stargardzian i gości od przyjścia na koncerty świetnych wykonawców. Na szczęście wieczorem przestało padać. Jednak publiczność nie od razu zapełniła teren przed sceną.

Doświadczyli tego Fisz (Bartosz Waglewski) i Emade (Piotr Waglewski), którzy jako pierwsi wystąpili w ramach Stargard Festiwal ’23 – niestety, na początku dla nielicznej grupy fanów. Później było już lepiej. Ostatecznie Fisz Emade kończyli koncert przy tłumie słuchaczy.

Świetne, pełne wciąż aktualnych refleksji, teksty oraz muzyka, która zmusza do wspólnego falowania – Fisz Emade Tworzywo to klasa sama w sobie. Usłyszeliśmy m.in. „Biegnij dalej sam”, „Za mało czasu”, „Jestem w niebie”, „Telefon”, a na bis przepiękne „Ślady”. Publiczność domagała się jeszcze utworu „Ok, Boomer!”, ale kolejnego bisu nie udało się wyklaskać.

Następni wykonawcy to Karaś/Rogucki, czyli Kuba Karaś i Piotr Rogucki [zdjęcie główne]. Nie ma co gadać – dali superkoncert. Członkowie zespołu byli pod wrażeniem, jak reaguje na ich występ stargardzka publiczność, ta z kolei głośno reagowała na to, co dzieje się na scenie. Energia była po obu stronach. Warto było tam być!

Na koniec wystąpił Kult. Marka sama w sobie. Koncert, jak wszystkie inne tego dnia, zapowiedział Maciej Dura-Pomarański. Był pod takim wrażeniem, że zrobił to na klęczkach. Nic dziwnego, że było gromkie powitanie grupy, a później zabawa na całego.

Kult z Kazikiem Staszewskim na czele wykonali najgłośniejsze swoje przeboje, w znacznej części przy wtórze publiczności. Były też wykonywane inne utwory, np. Iggy’ego Popa, śpiewali też inni wykonawcy.

Bożena Kuszela

fot. Maciej Kuszela

Poprzedni artykułStargard Festiwal ’23. Dzień trzeci – Patrycja Markowska, Sylwia Grzeszczak
Następny artykułZwiedzali Stargard w londyńskich piętrusach


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj