SBO – głosowanie ruszyło, trwać będzie do 17 lipca

0

W ciągu kilkunastu najbliższych dni tysiące mieszkańców wybiorą projekty, które zostaną zrealizowane w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2024. Do wydania są 2,1 mln zł. Głosować można na dwa sposoby – na papierowych kartach, które trzeba przynieść do Urzędu Miejskiego lub Ratusza, albo przez internet na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org. Po tę drugą, wygodną opcję z roku na rok sięga coraz więcej mieszkańców.

W SBO 2024 zasady głosowania są bardzo proste – wiele osób na pewno pamięta je z poprzednich edycji. Warto jednak przypomnieć sobie najważniejsze punkty i przy okazji koniecznie namówić do oddania głosu tych, którzy do tej pory jeszcze tego nie robili.

Każdy stargardzianin może wskazać wybrane projekty tylko raz. Jedna osoba ma do oddania łącznie 3 głosy – wszystkie 3 na pomysły ze swojego obszaru zamieszkania albo 2 na propozycje w swojej okolicy i jeden „złoty głos” na coś ciekawego w dowolnym obszarze. Przed podjęciem decyzji warto przeczytać opisy wszystkich zadań – są w internecie na www.stargard.budzet-obywatelski.org, a także w najnowszym numerze „Stargardzkiego Informatora Samorządowego”.

Po wybraniu projektów trzeba wypełnić kartę do głosowania. Te tradycyjne, papierowe (pobrane z SIS-u lub wydrukowane z internetu: https://stargard.eu/aktualnosci/sbo-glosowanie-ruszylo-2/ ) należy wrzucić do urn w Urzędzie Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17) lub w Ratuszu (Rynek Staromiejski 1). Druga opcja to głosowanie przez internet – wystarczy wypełnić formularz na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy czas i wygodę, wskazując wybrane pomysły w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie. Najważniejsze, żeby – niezależnie od wybranej formy głosowania – zdążyć do 17.07. (poniedziałek).

Do tej pory w Stargardzie odbyło się 9 edycji SBO. W tym czasie mieszkańcy wskazali do realizacji w sumie aż 99 projektów, oddając na nie łącznie ponad 100 tys. głosów. Wszystkie zwycięskie propozycje kosztowały przeszło 16,2 mln zł. Place zabaw, plenerowe siłownie, mural, chodniki, miejsca do parkowania – to tylko niektóre pomysły stargardzian, którzy chcą zmieniać swoją okolicę. Już za kilka miesięcy okaże się, na jakie projekty wydamy następne 2,1 mln zł.

(r)

Poprzedni artykułZwiedzali Stargard w londyńskich piętrusach
Następny artykułStargard Festiwal ’23 – dzień II. Wystąpili Rubens, Mery Spolsky, Kayah


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj