Strefy rekreacji i wypoczynku, nauka przez zabawę – w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach

0

Przyroda uspokaja, wycisza, relaksuje… Jak pisała Romana Kaszczyc: ,,w przelewickim Ogrodzie można się zatracić o każdej porze roku”.

W Ogrodach Przelewice widać już coraz większy postęp prac inwestycyjnych. Na wrzosowisku powstał nowy szałas pasterski, w ogrodzie japońskim ku końcowi zbliża się modernizacja repliki pawilonu herbacianego. Widoczne zmiany zauważyć można również na stawie centralnym, gdzie budowany jest most, taras widokowy z zejściem do lustra wody oraz altanka.

Na polanach powstaną strefy rekreacji i wypoczynku. Na mniejszej polanie budowana jest aktualnie wiata dla około 30 osób, z kolei na dużej zostały już wybudowane wiaty drewniane, a  w trakcie budowy jest duża, całosezonowa wiata na około 100 osób. W tym miejscu powstanie również średnia wiata z paleniskiem ogniskowym oraz strefy rekreacyjne z leżakami i hamakami.

Dodatkowo stworzone zostaną nowe szlaki komunikacyjne i toaleta z zielonymi ścianami.

Jedną z głównych atrakcji dużej polany będą place zabaw, zaprojektowane tak, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom. W tym celu powstały 4 różne strefy – pierwsza z podłożem piaskowym dla najmłodszych dzieci, otoczona drewnianą palisadą; druga i trzecia strefa z bezpieczną nawierzchnią, w której zabawki zostały dobrane tak, aby każde dziecko, niezależnie od wieku, znalazło coś interesującego dla siebie. Kolejną atrakcją, nie tylko dla najmłodszych, będzie kolejka tyrolska.

Ogrody Przelewice chcą, aby wszystkie urządzenia na placu zabaw miały charakter edukacyjny – nauka przez zabawę. Eksperci są zgodni, że nie ma lepszego sposobu na skuteczne zdobywanie wiedzy, dlatego urządzenia zostały tak dobrane, aby dzieci podczas zabawy poznawały prawa fizyki, przyrody, a przede wszystkim integrowały się ze sobą.

Na placu zabaw w Ogrodzie Dendrologicznym będzie śruba Archimedesa, tablice edukacyjne i huśtawka integracyjna. W centralnym punkcie polany rekreacyjnej zostanie ustawiona dominanta. Wszystkie zabawki są wykonane z naturalnego drewna robinii akacjowej. Drewno akacjowe wykorzystywane do produkcji urządzeń zawiera w sobie wiele olei, które bardzo dobrze zabezpieczają materiał przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i naturalnie konserwują, chroniąc przed procesami gnicia i szkodnikami.

Ogród Dendrologiczny stanie się miejscem atrakcyjnym dla każdego, niezależnie od wieku.

(r)

Poprzedni artykułZnacznie przekroczył prędkość i był pijany. Zatrzymali go policjanci
Następny artykułBłękitni Stargard. Koniec urlopów, czas na treningi


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj