Święto Ułanów Jazłowieckich

0

W „białych koszarach” w Stargardzie stacjonuje 2. batalion piechoty zmotoryzowanej – 14. batalion Ułanów Jazłowieckich. Każdego roku w lipcu odbywa się święto tej formacji, w rocznicę zwycięskiej bitwy pod Jazłowcem w 1919 r.

– Wydarzenia w Ukrainie bardzo mocno uświadamiają nam, że widmo wojny nawet współcześnie jest czymś realnym. Tym bardziej doceniamy, że w Stargardzie działa znakomicie wyszkolona i zaangażowana jednostka bojowa. Święta takie jak dziś są szczególną okazją do podziękowania żołnierzom i pracownikom cywilnym za mnóstwo energii, poświęcenie i stałe podnoszenie kompetencji. Jesteśmy wdzięczni również ich rodzinom – za wyrozumiałość i pełne wsparcie. Świadomość obecności 2. batalionu piechoty zmotoryzowanej buduje realne bezpieczeństwo Polaków, bezpieczeństwo stargardzian – mówi prezydent Rafał Zając.

Jak zawsze z okazji święta ułanów w „białych koszarach” odbył się uroczysty apel wraz z pokazem musztry paradnej i umiejętności bojowych. Wręczono również odznaczenia dla żołnierzy, którzy wzorowo pełnią służbę i wyróżniają się dużym zaangażowaniem w wykonywane obowiązki. 14. batalion Ułanów Jazłowieckich podlega 12. Brygadzie Zmechanizowanej im. gen. J. Hallera. Swoją tradycję i nazwę wyróżniającą batalion otrzymał na cześć 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich.

To nie koniec świętowania. Już w najbliższą sobotę (15.07.) na strzelnicy garnizonowej (al. Żołnierza 37) odbędzie się piknik wojskowy i Szarża Ułańska, czyli bieg z przeszkodami – nie tylko dla żołnierzy. W planach wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Więcej o tym tutaj.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Koniec urlopów, czas na treningi
Następny artykułNowy fundusz grantowy SPLOT Wartości


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj