Święto Wojska Polskiego w Stargardzie

0

We wtorek (15.08.) w całym kraju obchodzone będzie Święto Wojska Polskiego. W Stargardzie również zaplanowano uroczystości na ten dzień: oficjalne spotkanie pod pomnikiem Stargardzianie – Ojczyźnie, apel na Rynku Staromiejskim i pokaz sprzętu wojskowego. Tradycyjnie w kolegiacie zostanie odprawiona msza święta w intencji poległych na polu chwały.

Wtorkowe (15.08.) uroczystości rozpoczną się o 10:30 przy pomniku Stargardzianie – Ojczyźnie. Tam będą złożone kwiaty. Następnie – o 11:00 – w kolegiacie zostanie odprawiona uroczysta msza święta. Po nabożeństwie uczestnicy przeniosą się na Rynek Staromiejski, gdzie o 12:30 rozpocznie się apel wojskowy. W programie jest również wręczenie odznaczeń i defilada. Stargardzianie będą też mogli obejrzeć sprzęt wojskowy i wyposażenie żołnierzy.

W związku ze świętem, w okolicach Rynku Staromiejskiego wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Kierowcy będą musieli liczyć się z pewnymi utrudnieniami.

Jak co roku, niektóre ulice i parkingi zostaną zamknięte. W tym czasie trzeba będzie zwrócić szczególną uwagę na tymczasowe oznakowanie.

15.08. (wtorek) od 6:00 do 16:00 samochody nie przejadą ul. Kramarską i ul. Mariacką. Niedostępny będzie też parking przy ul. Kazimierza Wielkiego (między kolegiatą a Ratuszem) oraz miejsca postojowe przy skrzyżowaniu ul. Grodzkiej z ul. Mieszka I.

Ze względu na planowaną defiladę wojskową oraz pokaz sprzętu, kierowcy są proszeni o wcześniejsze przestawienie pojazdów pozostawionych wzdłuż tych ulic i na parkingach.

(r)

fot. Paweł Bieg/archiwum

Poprzedni artykułWielki Dzień Pszczół. Dlaczego zapylacze są tak cenne dla środowiska?
Następny artykułBłękitni Stargard. Kiepska inauguracja


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj