Błękitni Stargard. Zrehabilitowali się za falstart

0

W meczu drugiej kolejki nowego sezonu podopieczni Piotra Rasta pokonali u siebie Unię Solec Kujawski 3:1.

Błękitni Stargard – Unia Solec Kujawski 3:1 (0:1)

Bramki: 55., 75. min. Niedojad, 88. min. Marczak – 37. min. Chołuj

Błękitni: Reszka – Liśkiewicz, Kamiński, Wawszczyk, Ignasiak  (64. min. Ogrodowski), Nowicki (84. min. Jakubowski), Koczorowski (64. min. Kapela), Kliś (46. min. Zdunek), Kwiatkowski, Prawucki (72. min. Marczak), Niedojad

Unia: Pelczarski – Kujawka, Szymański, Woźny (46. min. Bednarski), Kępczyński (29. min. Moranowski), Pacek (70. min. Słupecki), Chołuj, Horvat, Kravchenko, Babiarz (85. min. Skorupa), Babiński

Do sobotniego spotkania Błękitni przystępowali po bolesnej, wyjazdowej porażce z beniaminkiem, Elaną Toruń 0:3.

Pierwsza połowa meczu z Unią Solec Kujawski nie napawała optymizmem. Gospodarze stworzyli zaledwie jedną akcję, po której mogła paść bramka, ale Damian Niedojad uderzył w środek i Aleks Pelczarski z łatwością wybronił ten strzał.

Przyjezdni z kolei wypracowali dwie sytuacje, z których jedną zamienili na gola. Najpierw Konrada Reszkę postraszył Sebastian Pacek, a w 37. minucie Hubert Chołuj przeszedł przez niemal całe boisko i posłał piłkę do siatki.

Błękitni obudzili się w drugiej połowie. W 55. minucie, po podaniu z prawego skrzydła, na 1:1 trafił Damian Niedojad.

W 75. minucie ten sam zawodnik dał swojej drużynie prowadzenie. Uderzył z okolic pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od piłkarzy Unii i wpadła do bramki.

Unia, chcąc odrobić straty, zaatakowała wyżej, ale w 88. minucie nadziała się na kontrę, po której Aleksa Pelczarskiego pokonał Michał Marczak.

W 90. minucie goście mogli zmniejszyć rozmiary porażki. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Maciej Słupecki, trafiając w słupek.

Mecz zakończył się zwycięstwem Błękitnych 3:1.

W najbliższą sobotę podopiecznych Piotra Rasta czeka wyjazdowy pojedynek z beniaminkiem – Flotą Świnoujście.