Jarmark u Królowej Świata z Krystyną Prońko

0

W ostatni weekend sierpnia (26-27.08., sobota-niedziela) Coolturalne Wakacje przenoszą się z Teatru Letniego na Rynek Staromiejski. Tam czekać będą różne atrakcje na Jarmarku u Królowej Świata. Wydarzenie to będzie też okazją do podsumowania remontu kolegiaty NMP.

Początek jarmarku w sobotę (26.08.) o 14:00. Będzie strefa gastronomiczna, animacje dla dzieci, dmuchańce, malowanie twarzy, nocne zwiedzanie kolegiaty i dużo więcej. Na scenie wystąpią nasze lokalne zespoły, chóry i orkiestra, a wieczorem (20:00) będzie można wysłuchać koncertu Krystyny Prońko, mającej na swoim koncie takie hity jak: „Jesteś lekiem na całe zło”, „Psalm stojących w kolejce”, „Małe tęsknoty” i „Deszcz w Cisnej”.

Drugi dzień jarmarku (niedziela, 27.08.) rozpocznie się o 12:00. Dobrej zabawy na Rynku Staromiejskim też nie zabraknie. Ponadto będzie można dowiedzieć się więcej o zakończonym remoncie kolegiaty. To historyczna inwestycja, dzięki której nasz najcenniejszy zabytek jeszcze bardziej zachwyca – zarówno stargardzian, jak i turystów z całego świata.

– Jeden z najcenniejszych średniowiecznych zabytków na Pomorzu Zachodnim i najpiękniejszych kościołów gotyckich w Polsce odzyskał swój blask. Mamy powody do dumy i świętowania. W Stargardzie jest wyremontowana, wspaniała bazylika. Warto docenić to architektoniczne dzieło sztuki – mówi ks. kan. dr Janusz Posadzy, proboszcz parafii pw. NMP Królowej Świata.

(r)

Poprzedni artykułRemont za miliony w SP nr 3. Jest już wykonawca
Następny artykułKluczewo – zamknięte ulice


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj