Choć nie był na służbie, po pościgu pieszym zatrzymał poszukiwanego sprawcę kradzieży z włamaniem

0

Policjant, który na co dzień pełni służbę w Referacie Patrolowo- Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, udowodnił, że nawet w czasie wolnym potrafi być czujny. Zatrzymał on 17-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do obiektów handlowych. Nastolatek był również poszukiwany w związku z samowolnym oddaleniem się z Okręgowego Ośrodka Wychowawczego.

Mundurowy ze stargardzkiej komendy, będąc w czasie wolnym od służby, na ulicy Konopnickiej w Stargardzie zauważył znanego mu młodego mężczyznę, który poszukiwany był do prowadzonych spraw dotyczących kradzieży z włamaniem do obiektów handlowych. Zareagował natychmiast.

– Kiedy nieletni zauważył policjanta, zaczął uciekać. Funkcjonariusz bez chwili namysłu ruszył w pieszy pościg za sprawcą. Mimo wielu okrzyków „Stój policja” i nawoływania do zachowania zgodnego z prawem, młody mężczyzna uciekał przez kilkaset metrów pomiędzy blokowiskami – informuje asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

Jednak jego próba ucieczki okazała się nieudana. Policjant szybko i skutecznie zatrzymał i obezwładnił 17-latka, który był także poszukiwany w związku z samowolnym oddaleniem się z Okręgowego Ośrodka Wychowawczego.

Na miejsce przyjechał umundurowany patrol, który doprowadził mężczyznę do jednostki policji w celu przeprowadzenia dalszych czynności. Młody włamywacz trafił do ośrodka, a za swoje czyny odpowie przed sądem.

(r)

Poprzedni artykułZrób zdjęcia do kalendarza 2024, masz już niewiele czasu
Następny artykułSP nr 11. Będzie remont dachu i wielofunkcyjne boisko


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj