Błękitni Stargard. Postrzelali przy Ceglanej

0

Kiepska seria Błękitnych trwa. Tym razem podopieczni Piotra Rasta przegrali u siebie z Pogonią II Szczecin 2:4, notując tym samym trzecią porażkę z rzędu.

Błękitni Stargard – Pogoń II Szczecin 2:4 (2:2)

Bramki: 9. min., 41. min. Niedojad – 6. min. Kroczek, 16. min. Korczakowski, 68. min. Starzycki, 70. min. Hyl

Błękitni: Reszka – Liśkiewicz, Kamiński, Wawszczyk, Ignasiak, Nowicki (83. min. Sawczak), Koczorowski (83. min. Kliś), Aftyka, Kwiatkowski (78. min. Zdunek), Koczorowski (83. min. Kapela), Prawucki, Niedojad

Pogoń: Kowal – Fornalik (46. min. Freilich), Hyl, Gołębiewski, Góral, Wawrzynowicz, Kroczek (66. min. Klukowski), Kaczorek (46. min. Starzycki), Frączczak (65. min. Doustali), Jakuczyk (67. min. Leszczyński), Korczakowski

W sobotnie popołudnie kibice zgromadzeni przy Ceglanej nie mogli narzekać na nudę. Derbowe spotkanie z Pogonią II Szczecin przyniosło aż sześć bramek, z czego cztery zdobyli goście i to oni wracali do domu z kompletem punktów.

Pierwszy gol padł już w 6. minucie. Konrad Reszka fatalnie zachował się przy wybijaniu piłki, podając ją do Adama Frączczaka. Ten z kolei zagrał do Dawida Kroczka, któremu pozostało posłać futbolówkę do pustej bramki.

Radość Pogoni nie trwała jednak długo, bo w 9. minucie Błękitni wyrównali. Z kontrą prawym skrzydłem ruszył Grzegorz Aftyka. Swój rajd zakończył centrostrzałem, po którym piłkę pod nogi Damiana Niedojada wybił Maciej Kowal. Najlepszy snajper stargardzkiej drużyny – mimo ostrego kąta – wpakował ją do siatki.

W 16. minucie Pogoń ponownie mogła cieszyć się z prowadzenia. Sędzia dopatrzył się faulu Macieja Liśkiewicza we własnym polu karnym, wskazał „jedenastkę”, a na bramkę zamienił ją Olaf Korczakowski.

Jeszcze przed zejściem do szatni na przerwę, bo w 41. minucie, Błękitni po raz kolejny odrobili straty i po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Damian Niedojad.

Po zmianie stron obie drużyny dążyły do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Błękitnym brakowało jednak skuteczności, za to Pogoń wykorzystała, to co wypracowała.

W 68. minucie Konrada Reszkę strzałem z główki pokonał Błażej Starzycki, a 2 minuty później kropkę nad „i” postawił Gracjan Hyl.

Po tym spotkaniu trenerem Błękitnych przestał być Piotr Rast. W tych dniach klub poda personalia nowego szkoleniowca.

W najbliższą sobotę stargardzki zespół zagra na wyjeździe z KP Starogard Gdański.