Nauka poprzez zabawę w przelewickim arboretum

0

Ogrody nie tylko cieszą oko i uspokajają umysł, ale także są miejscem pełnym nauki i wiedzy. A to wszystko dzięki ofercie wycieczki edukacyjno-przyrodniczej pn. „Pora roku z pawiem Stefanem”. Przelewice stawiają na poznawanie otaczającej nas przyrody w sposób dostosowany do wieku i zainteresowań uczestników, wykorzystując przy tym elementy gier terenowych lub zabaw.

Najmłodsi uczestniczy wyruszą w fascynującą podróż po tajemniczym świecie drzew, krzewów i ziół ukrytym w Ogrodzie Dendrologicznym. Wykorzystując pełnię swoich zmysłów, dzieci odkryją naturę poprzez dotyk, zapach i dźwięk. Ponadto będą miały niepowtarzalną okazję obserwować z bliska barwny świat owadów, które stanowią integralną część ekosystemu. W trakcie wycieczki poznają także zwyczaje i uroki pięknych pawi, które są stałymi bywalcami przelewickiego ogrodu.

– Starszych odkrywców, czyli uczniów klas od drugiej do szóstej, zapraszamy do przejścia przez wyjątkowe zakątki ogrodu, łącznie z urokliwym Ogrodem Japońskim i relaksującym Źródliskiem. To jednak nie tylko spacer – uczestnicy będą rozwiązywać zadania przyrodnicze, matematyczne i logiczne, a wszystko po to, by nauczyć się odczytywać znaki nadchodzącej pory roku. Ta interaktywna forma nauki pozwoli dzieciom i młodzieży na rzeczywiste zanurzenie się w bogatym świecie flory ogrodu – mówi Kamila Bednarska, specjalista ds. promocji w Ogrodach Przelewice – Zachodniopomorskie Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej.

Dla bardziej doświadczonych uczestników, przygotowano pasjonującą grę orientacyjną. Trasa, którą będą musieli pokonać przy pomocy mapy, obfituje w ukryte punkty oraz zagadki do rozwiązania. Przechodząc przez różnorodne obszary ogrodu, młodzież zdobędzie praktyczne umiejętności orientacji w terenie, a także zgłębi wiedzę na temat przyrody występującej w przelewickim arboretum.

W ofercie Ogrodów Przelewice znajduje się również warsztat poświęcony fascynującemu życiu pszczół. Uczestnicy dowiedzą się o roli pszczół w ekosystemie, ich nieocenionym znaczeniu dla środowiska naturalnego oraz naszego codziennego życia. Spotkanie będzie świetną okazją, aby poznać pracę pszczelarza oraz tajemnicze życie w ulu. Dodatkowo uczestnicy pozyskają wiedzę na temat miodu i innych produktów pszczelich, odkrywając niesamowite właściwości tych darów natury.

Czas trwania zarówno wycieczki, jak i warsztatów, wynosi do 90 minut, co pozwala na pełne zanurzenie w edukacyjnej przygodzie. Cena wycieczki to jedynie 25 złotych od osoby, warsztaty z kolei  są dostępne za opłatą 30 złotych od osoby. Dla wyjątkowej atmosfery i indywidualnej uwagi grupy mogą liczyć maksymalnie 25 uczestników.

Bogata kolekcja dendrologiczna znajdująca się w Ogrodach stanowi wymarzoną bazę zajęć terenowych. Zapisy trwają: tel. +48 91 5643080, e-mail [email protected].

(r), fot. – Ogrody Przelewice

Poprzedni artykułMuzyczne pożegnanie wakacji
Następny artykułBłękitni Stargard. Postrzelali przy Ceglanej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj