Witaj szkoło! Prezydent: Uczniom życzę sił i zapału do wytężonej pracy

0

Prawie 5,5 tys. uczniów pojawi się 5 września w 11 miejskich szkołach podstawowych. Przed nimi 10 miesięcy nauki. Tradycyjnie już w jednej ze szkół zorganizowana została miejsko-powiatowa inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024. Tym razem uroczystość odbyła się w SP nr 11.

– Rozpoczynamy rok szkolny, który na pewno będzie pełen wyzwań – w Stargardzie również pod względem inwestycji w edukację dających jeszcze lepsze warunki do nauki. My zadbamy o te kwestie, a uczniom życzę sił i zapału do wytężonej pracy. Oby mieli jak najwięcej dobrych szkolnych momentów. Wszystkim ludziom oświaty, dyrektorom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, którzy kształtują młodych ludzi, poszerzają ich horyzonty i budują potencjał niech dopisuje zdrowie, cierpliwość i satysfakcja – mówi prezydent Rafał Zając.

W roku szkolnym 2023/2024 do klas I-VIII we wszystkich miejskich podstawówkach pójdzie prawie 5,5 tys. uczniów. Wśród nich jest 743 pierwszoklasistów. Wraz z dziećmi i młodzieżą nowy rok szkolny rozpoczną również nauczyciele. We wszystkich miejskich szkołach podstawowych jest zatrudnionych 579 pedagogów. Z kolei w publicznych przedszkolach opiekę i wychowanie dostanie 1537 maluchów. Dla 403 będzie to początek przygody z edukacją.

W Stargardzie mamy 11 szkół podstawowych – w tym jedną z oddziałami integracyjnymi, jedną z oddziałami mistrzostwa sportowego i Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia. Najmłodsi uczęszczają do 7 miejskich przedszkoli, w dwóch z nich są oddziały integracyjne. Placówką oświatową jest również Młodzieżowy Dom Kultury. Choć nie ma tam typowych lekcji, młodzi ludzie także uczą się m.in. tańca, śpiewu, rękodzieła i fotografii.

Koniec wakacji to także czas podsumowania letnich remontów w szkołach i przedszkolach. Choć niektóre inwestycje jeszcze trwają, w wielu miejscach młodzi ludzie rozpoczną naukę w wyremontowanych salach, skorzystają z nowego sprzętu, poćwiczą na odnowionych boiskach i pobawią się na doposażonych placach zabaw. W tym roku miasto wydało na to około 2,8 mln zł.

Rok szkolny 2023/2024 rozpoczął się 4.09. (poniedziałek). Jeśli ktoś już odlicza dni do wakacji, powinien zaznaczyć w kalendarzu 21.06. (piątek). Właśnie wtedy młodzi ludzie rozpoczną letni wypoczynek. Przed nimi jeszcze trochę wolnego w takcie 10 miesięcy nauki – najbliższa dłuższa przerwa to ferie zimowe, które w naszym województwie rozpoczną się 15.01. (poniedziałek) i potrwają do 28.01. (niedziela).

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułZa 2 lata Stare Miasto z odnowionymi ulicami
Następny artykułPowstaje nowe przedszkole – filia PM nr 5 w SP nr 2


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj