Powstaje nowe przedszkole – filia PM nr 5 w SP nr 2

0

Prawie 70 dzieci będzie uczęszczać do tworzonej filii Przedszkola Miejskiego nr 5 w Szkole Podstawowej nr 2. Prace przy jej przygotowaniu już ruszyły. Przebudowywane są pomieszczenia na parterze budynku. Rodzice dzieci zyskają pomoc w opiece i wychowaniu swoich pociech, a maluchy będą spędzały czas z rówieśnikami w nowoczesnych, komfortowych wnętrzach.

– Zawsze poszukujemy sposobów na to, żeby minimalizować liczbę dzieci, dla których zabrakło miejsca w przedszkolach. Adaptacja pomieszczeń w SP nr 2 jest tego kolejnym przykładem. Za jakieś 2 miesiące gotowe będą nowe sale dydaktyczne dla blisko 70 małych stargardzian. W ten sposób zaspokoimy potrzeby przedszkolne zdecydowanej większości z tych, którzy nie dostali się w ostatnim naborze – mówi prezydent Rafał Zając.

Przedszkole zajmie 400 mkw. Będzie w nim także sala dla oddziału integracyjnego i gabinet logopedyczny. Poza tym również toalety, łazienki, szatnia, magazyn, pokój nauczycielski, wydawalnia posiłków i zmywalnia. Wszędzie tam zamontowane zostaną nowe meble i pozostałe niezbędne wyposażenie. Wszystkie pomieszczenia są przygotowywane zgodnie z obowiązującymi normami i potrzebami dzieci oraz pracujących z nimi nauczycieli i obsługi.

Placówka ma ruszyć już jesienią. Będzie działać w ramach Przedszkola Miejskiego nr 5. Jej przygotowanie kosztuje ponad 1,2 mln zł. Przebudowę prowadzi lokalny przedsiębiorca – Zakład Ogólnobudowlany Instalatorstwo i Pomiary Elektryczne Zygmunt Majewski ze Stargardu.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułWitaj szkoło! Prezydent: Uczniom życzę sił i zapału do wytężonej pracy
Następny artykułXXXV Barzkowickie Targi Rolne Agro Pomerania


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj