Wyrzucali zużyte opony. Zatrzymano ich na gorącym uczynku

0

Policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego stargardzkiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy na polnej drodze wyrzucali zużyte opony z dostawczaka.

Funkcjonariusze stargardzkiej prewencji uzyskali informację, że na ulicy Grudziądzkiej wyrzucane są zużyte opony z samochodu typu bus. Policjanci  niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, aby sprawdzić, czy informacje, które uzyskali, są prawdziwe. Okazało się, że są.

– Mężczyźni na polnej drodze, w kierunku do Ulikowa, wyrzucili z dużego busa 116 zużytych opon. Mundurowi zatrzymali 69-latka i 57-latka – informuje asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

Po zatrzymaniu, mieszkańcy Stargardu przyznali się, że pobrali je w zakładzie wulkanizacji i za drobną opłatą mieli dokonać ich utylizacji. Po wylegitymowaniu zostali zobowiązani do posprzątania zaśmieconego terenu, co od razu uczynili.

Policjanci sporządzili wobec nich wniosek o ukaranie do sądu. Za ten czyn grozi im wysoka grzywna, ale o ostatecznym wymiarze kary zdecyduje sąd.

(r)

Poprzedni artykuł5 milionów na drogę w PPNT
Następny artykułDzień bez Samochodu… w pociągu. Za darmo!


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj