5 milionów na drogę w PPNT

0

W Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii miasto stale inwestuje w rozwój infrastruktury. Dzięki temu, że pozyskało prawie 5 mln zł dofinansowania, będzie realizowany kolejny projekt. Przebudowany zostanie fragment drogi od ul. Niklowej w kierunku Warnic. Zyskają na tym obecni i nowi pracownicy PPNT, a także działające tam firmy.

W parku na 850 hektarach, w kilkudziesięciu przedsiębiorstwach zatrudnionych jest już ponad 6 tys. osób, a ich liczba stale rośnie.

– Ten projekt to z jednej strony udogodnienie dla tysięcy pracowników PPNT, a z drugiej ulga dla mieszkańców Kluczewa. Wyprowadzenie części ruchu tranzytowego poza tę dzielnicę Stargardu poprawi bezpieczeństwo i komfort jej mieszkańców. Każda kolejna inwestycja w infrastrukturę parku przemysłowego zwiększa również jego atrakcyjność dla obecnych i nowych przedsiębiorców, a co za tym idzie, daje stargardzianom i mieszkańcom regionu szansę na następne miejsca pracy – mówi prezydent Rafał Zając.

Wzdłuż przebudowanej drogi zostanie wykonany również chodnik i ścieżka dla rowerzystów. Całość uzupełni odpowiednie oświetlenie. Dzięki temu pracownicy PPNT i firmy działające w parku zyskają wygodne połączenie z okolicznymi miejscowościami. Rozbudowana infrastruktura drogowa to również szansa na przyciągnięcie do Stargardu kolejnych inwestorów.

W 2021 r., w PPNT zakończył się ogromny projekt o wartości ponad 30 mln zł. Przeszło 20 hektarów zostało kompleksowo uzbrojonych, przy jednoczesnym przedłużeniu ul. Metalowej. Powstały wtedy 3 nowe ulice: Kobaltowa, Miedziana i Niklowa. Teraz szykuje się kolejna inwestycja w lepszą komunikację tych terenów.

Dofinansowanie na przebudowę drogi w PPNT pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

(r)

fot. Paweł Bieg/archiwum

Poprzedni artykułPożegnają lato z motoryzacyjnymi perełkami
Następny artykułWyrzucali zużyte opony. Zatrzymano ich na gorącym uczynku


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj