Życie mężczyzny było zagrożone. Policjanci zapobiegli tragedii

0

Funkcjonariusze interweniowali wobec mężczyzny, który chciał odebrać sobie życie. Dzięki skutecznej i natychmiastowej reakcji nie doszło do tragedii.

Na skuteczną policyjną interwencję zawsze składa się kilka czynników. Są to m.in. właściwa ocena sytuacji, szybkość i zdecydowane działanie, wiedza oraz odporność na stres, szczególnie, gdy chodzi o ludzkie życie.

Stargardzcy policjanci po raz kolejny udowodnili, że doskonale radzą sobie w takich sytuacjach.

Do stargardzkiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który planował odebrać sobie życie. Dyżurny natychmiast wysłał tam patrol. Z uwagi na to, że liczyła się każda minuta i życie ludzkie było zagrożone, mł. asp. Norbert Sledziona i sierż. Adrianna Szczerba zareagowali błyskawicznie.

– Po szybkim dotarciu na miejsce zastali pojazd, którym miał poruszać się mężczyzna. Kilka metrów dalej na drodze leśnej zauważyli mężczyznę w stanie zagrażającym jego życiu. Niezwłocznie udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali przybyłej na miejsce załodze pogotowia ratunkowego. Dzięki szybkiej reakcji policjantów pomoc przyszła na czas – informuje asp. Justyna Siwarska z KPP w Stargardzie.

Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę

800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

(r)

Poprzedni artykułPokaz „Zielonej granicy” Agnieszki Holland w kinie SCK
Następny artykułGdzie głosować? Są zmiany


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj