54 nowe latarnie i nowy chodnik na starówce

0

Trwa duża inwestycja na Starym Mieście. Ruszyła wymiana oświetlenia wzdłuż ulic: W. Łokietka, Mieszka I, Pocztowej, Płatnerzy i Złotników. Oprócz tego na ul. Mieszka I remontowany jest też chodnik. Piesi zyskają tam wygodne, gustowne przejście po nawierzchni z płyt i kostki kamiennej.

Wykonawca rozpoczął już prace przy budowie nowego chodnika. Jednocześnie trwają roboty ziemne pod nowe oświetlenie. Do tej pory wzdłuż kilku ulic na Starym Mieście były stare, mocno wysłużone lampy, a prąd doprowadzała linia napowietrzna. Już za kilka tygodni staną tam 54 zupełnie nowe latarnie z oprawami led. Dadzą mocne światło, a przy tym konkretne oszczędności. W ramach inwestycji na ul. W. Łokietka i Mieszka I doświetlone zostaną także przejścia dla pieszych.

Po zakończeniu wszystkich prac za ponad 1,2 mln zł na starówce będzie przede wszystkim bezpieczniej. Zwiększy się także estetyka historycznej dzielnicy naszego miasta. Roboty mają potrwać do grudnia br.

W najbliższym czasie rozpocznie się kolejna, duża inwestycja drogowa na Starym Mieście. Za ponad 17,8 mln zł przebudowana zostanie ul. Bolesława Chrobrego, ul. Szewska, ul. Kuśnierzy i ul. Włosienniczą. Na jezdniach będzie nowa nawierzchnia. Piesi zyskają wygodne chodniki, a rowerzyści – komfortowe ścieżki. Wyremontowany zostanie również most na kanale Młyńskim. Kolejny element tego dużego projektu to wyniesione przejścia dla pieszych. Wzdłuż tych ulic będzie też nowe, energooszczędne oświetlenie.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułWYBORY: Ostatnia szansa na głosowanie przez pełnomocnika
Następny artykułWojewoda: Tam, gdzie wola, tam sposób. Paszporty już w Stargardzie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj