Stargard gra w planszówki: cztery lokacje, setki gier, harcerskie podchody z grami planszowymi, turnieje i escape room

0

Dzień Gier Planszowych to coroczne i ogólnopolskie wydarzenie dla wszystkich miłośników tych gier. Planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcie, które wspiera rozwój naszej wiedzy i wyobraźni.

To prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia, takie jak: pamięć, planowanie, dedukcja czy liczenie. A co najważniejsze – spotkanie przy grach planszowych to idealna, łącząca pokolenia, okazja do spędzenia czasu z innymi ludźmi.

W sobotę, 14 października br. w godzinach 12:00-19:00 w całym Stargardzie będzie można pograć w różne gry, ale i wziąć udział w dodatkowych atrakcjach.

W tym roku o atrakcje wokół gier zadbają:
– Stargardzkie Centrum Nauko FILARY
– Basteja – Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie
– Książnica Stargardzka
– Hufiec ZHP Stargard

Np. Książnica organizuje bingo. Jeśli pogoda dopisze, będzie można zagrać na świeżym powietrzu – przed Pracownią Kreatywności. Zabawa w KS jest bezpłatna. Szczegóły tutaj.

Z kolei SCN Filary szykuje kilkadziesiąt gier o przeróżnej tematyce i stopniu trudności, a także turnieje. Wstęp tylko 1 zł.

Miłośników gier i zagadek zaprasza także Basteja. Od 12:00 będzie można tam pobawić się przy planszówkach, a od 14:00 zacznie się przygoda w escape roomach. Bilet kosztuje 30 zł. Na najlepszych czekają nagrody. Szczegóły tutaj.

Cztery lokacje, setki gier planszowych, kościanych i karcianych, a także harcerskie podchody z grami planszowymi, turnieje i escape room. Zapraszamy do Stargardu.

(r)

Poprzedni artykułWystawa malarstwa Urszuli Jagodzińskiej i Ireny Parniewskiej
Następny artykułPrezydent: „Pełnicie jedną z najważniejszych ról w mieście”. Nagrody dla najlepszych nauczycieli


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj