Wystawa malarstwa Urszuli Jagodzińskiej i Ireny Parniewskiej

0

W czwartek, 12 października o godz. 18:00 w Galerii 108 SCK odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa dwóch artystek ze Słupska, zaprzyjaźnionych już ze Stargardem, Urszuli Jagodzińskiej i Ireny Parniewskiej.

Urszula Jagodzińska

Maluje od dziecka. Z wykształcenia dziennikarka. Od 1987 r. należy do Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego, który pisał o niej tak w pierwszym katalogu: „Jej prace są dynamiczne i agresywne a jednocześnie kobieco delikatne, ciekawe w kolorystyce i kompozycji”.

Jest członkiem Stowarzyszenia Obszar Wrażliwości Artystycznej SOWA w Słupsku oraz prezesem Stowarzyszenia ArtFriends. Uczestniczka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów malarskich. Wystawy indywidualne i zbiorowe w Polsce, Niemczech, Włoszech, Algierii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Zajmuje się głównie tradycyjnym malarstwem sztalugowym, pastelami, jak też działaniami z zakresu ochrony środowiska. Bierze udział w wielu aukcjach na cele charytatywne. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w krajach Europy, Afryki, USA i Kanady oraz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Irena Parniewska

Członek Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego w Słupsku, Stowarzyszenia Obszar Wrażliwości Artystycznej SOWA w Słupsku i Stowarzyszenia ArtFriends w Słupsku. Bierze udział w licznych wystawach indywidualnych, zbiorowych oraz ogólnopolskich plenerach artystycznych i konkursach malarskich. Jej prace znajdują nabywców w Polsce i na świecie.

Mówi o sobie: „Dotąd niepostrzegane, stało się powodem obserwacji, porównań, innego pojmowania form, kolorów i nierealistycznego przenoszenia przemyśleń na płótno. Najbardziej interesuje mnie impresja – dążenie do oddania zmysłowych ulotnych momentów, złapanie uciekających chwil. Nie można zatrzymać czasu, ale można zatrzymać chwilę. To właśnie chcę przekazać w swoich obrazach. Mój obraz – czyli wytwór wyobraźni namalowany na płótnie, który może zostanie w pamięci oglądających – byłby dla mnie największą nagrodą. Ciągle się uczę, obserwuję, odkrywam… i to sprawia mi wielką przyjemność”.

Na wernisaż wstęp wolny.

(r)

Poprzedni artykułObwodnica północna z zielenią. Przybędzie ponad 4 tys. roślin
Następny artykułStargard gra w planszówki: cztery lokacje, setki gier, harcerskie podchody z grami planszowymi, turnieje i escape room


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj