SPWZOZ. Sytuacja kryzysowa została zażegnana, będzie ciągłość udzielania świadczeń

0

W Starostwie Powiatowym, odbyła się konferencja prasowa dotycząca sytuacji SPWZOZ w Stargardzie. A to dlatego, że od kilku miesięcy temat działalności Oddziałów Rehabilitacji Ogólnoustrojowej i Neurologicznej wzbudzał ogromne emocje.

Zarówno starosta Iwona Wiśniewska, jak i dyrektor szpitala Krzysztof Kowalczyk, 20 października br. zapewnili, że dyrekcja stargardzkiego szpitala nie planowała i nie planuje zlikwidowania czy wygaszenia działalności tych oddziałów.

W związku z faktem, że we wrześniu trzech lekarzy specjalistów wypowiedziało umowy ze skutkiem 31.12.2023 r., wystąpiło realne zagrożenie związane z brakiem możliwości ciągłości udzielania świadczeń. Dzięki zintensyfikowanym wysiłkom sytuacja kryzysowa została zażegnana. Zachowana będzie ciągłość udzielania świadczeń – dwóch lekarzy wycofało wcześniej złożone wypowiedzenia. Prowadzone są również działania mające na celu pozyskanie kolejnego lekarza.

Jeszcze tego samego dnia, Zarząd Powiatu Stargardzkiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stargardzie.

Więcej na: https://powiatstargardzki.pl/artykul/konkurs-na-stanowisko-dyrektora-spwzoz-w-stargardzie

(r)

fot. Starostwo Powiatowe w Stargardzie

Poprzedni artykułPanteon Gwiazd Stargardzkiego Sportu – otwarty. Powstał, aby pielęgnować ich pamięć
Następny artykułNastępne dwie ulice do remontu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj