Miał problem z oddychaniem, pomogli policjanci

0

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego stargardzkiej komendy interweniowali wobec mężczyzny, którego życie i zdrowie było zagrożone. W trakcie wykonywania czynności służbowych zauważyli mężczyznę osuwającego się na ziemię.

– Sierż. szt. Marcin Florczak i sierż. szt. Radosław Staszak, w trakcie wykonywania czynności służbowych, na ulicy Warszawskiej zauważyli mężczyznę osuwającego się na ziemię. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali, podbiegając do leżącego mężczyzny, który miał ogromne problemy z oddychaniem. Dusił się, nie mogąc złapać powietrza. Ponadto uskarżał się na bóle w klatce piersiowej oraz drętwienie lewej kończyny górnej. Jego życie i zdrowie było realnie zagrożone – informuje asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

W tej sytuacji policjanci natychmiast przystąpili do działania. Jeden z policjantów natychmiast wezwał na miejsce załogę pogotowia ratunkowego, a drugi funkcjonariusz przystąpił do udzielania pomocy przedmedycznej. Najważniejsze było skuteczne udrożnienie dróg oddechowych i ułożenie mężczyzny w pozycji bezpiecznej.

Policjanci do czasu przyjazdu karetki pogotowia nieprzerwanie kontrolowali jego funkcje życiowe. Po chwili mężczyzna był pod opieką lekarzy, którzy zabrali go do szpitala.

(r)

Poprzedni artykułMury w pełnym blasku
Następny artykułAmanda czeka na nakrętki


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj