Narodowe Święto Niepodległości 2023. Obchody w Stargardzie

0

W najbliższą sobotę (11.11.) świętujemy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszym mieście odbędą się uroczyste, oficjalne obchody, jak też okolicznościowe koncerty i zawody sportowe. Nie zabraknie także pokazu sprzętu wojskowego i grochówki dla mieszkańców.

Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości w Stargardzie rozpoczną się o 10:30. Wtedy pod pomnikiem Stargardzianie Ojczyźnie – w setną rocznicę odzyskania niepodległości zostaną złożone kwiaty i zapłoną biało-czerwone znicze. O 11:00 w kolegiacie rozpocznie się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie na Rynku Staromiejskim będzie pokaz sprzętu wojskowego, uroczysty apel, grochówka – to wszystko od około 12:00.

Dzień Niepodległości w Stargardzie tradycyjnie już obchodzony jest także na sportowo. O 14:00 w parku Chrobrego wystartują biegacze w kategorii OPEN oraz maszerujący z kijkami (nordic walking). Są też konkurencje dla dzieci i młodzieży. Na wszystkich uczestników czekają pamiątkowe medale, a na najszybszych – dodatkowe nagrody i statuetki. Więcej informacji o 6. Biegu „Stargard dla Niepodległej” tutaj.

W sobotę (11.11.) można też wziąć udział w dwóch wydarzeniach muzycznych. O 15:30 w kolegiacie rozpocznie się koncert – na organach zagra prof. dr hab. Bogdan Narloch. Z kolei o 17:00 w SCK (duża scena) wystąpią muzycy Orkiestry Camerata Stargard. Towarzyszyć im będzie Radosław Pujanek (skrzypce) i Baltic Neopolis Orchestra, a w programie znalazły się m.in. utwory Ignacego Paderewskiego i Marka Jasińskiego. Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny. Bezpłatne wejściówki na koncert prezydencki w SCK są do odbioru w kasie kina.

(r)

Poprzedni artykułWszyscy mówimy NIE przemocy
Następny artykuł„Zamęt” z nominacją do „Jantara”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj