Konkurs „Historyczne opowieści gryfikowej treści”

0

Ciekawa propozycja dla młodych ludzi, którzy są kreatywni i lubią pisać. Książnica Stargardzka zaprasza do udziału w konkursie literackim. Zadanie jest proste – trzeba napisać bajkę dla dzieci, której tematem przewodnim będą nasze gryfiki. Na autorów najciekawszych historii czekają nagrody.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie stargardzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w wieku od 13 do 18 lat. Do końca stycznia 2024 r. mają czas na napisanie bajki dla najmłodszych i przesłanie zgłoszenia do Książnicy. Utwory nie powinny być dłuższe niż 8000 znaków ze spacjami. Prace trzeba wysłać e-mailem na adres: [email protected]. Szczegółowe zasady konkursu i karta zgłoszenia są do pobrania tu: https://stargard.eu/aktualnosci/opowiesci-gryfikowej-tresci/ W razie dodatkowych pytań można również zadzwonić – tel. 91 578 82 46.

Motywem przewodnim każdej bajki powinny być gryfy. Można nawiązać do już istniejących legend. Ważne, żeby wszystkie prace były historiami oryginalnymi, niepublikowanymi nigdzie wcześniej – ani w całości, ani we fragmentach. Nie mogą również być zgłoszone do innych konkursów. Każdą bajkę oceni komisja, która weźmie pod uwagę m.in. zgodność z tematem, ale także walory językowe i poprawność ortograficzną. Autorów najciekawszych „Historycznych opowieści gryfikowej treści” poznamy w marcu 2024 r.

(r)

Poprzedni artykułPo pościgu zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali skradzione mienie
Następny artykułSP nr 11. Boisko i skocznia jeszcze w tym roku


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj