Tablice Dynamicznej Informacji Pasażerskiej także na starówce

0

Kolejne ułatwienie dla pasażerów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Przy dwóch następnych przystankach zamontowano tablice Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Dzięki nim łatwo można sprawdzić, kiedy dokładnie przyjedzie konkretny autobus. To dobre rozwiązanie m.in. dla seniorów i osób mających problemy ze wzrokiem.

Tablice stanęły na Starym Mieście przy przystankach Kazimierza Wielkiego i Kazimierza Wielkiego – Ratusz. Duże, czytelne wyświetlacze pokazują rzeczywisty czas oczekiwania na autobusy. Urządzenia są połączone z systemem GPS w pojazdach, dlatego informacje są zawsze najbardziej aktualne. Na tablicach mogą być wyświetlane także inne wskazówki przydatne pasażerom – dotyczące np. zmian w kursowaniu miejskich autobusów.

Urządzenia DIP bardzo dobrze sprawdzają się już w kilku miejscach w Stargardzie. Można z nich korzystać m.in. na Park&Ride, przy ul. S. Czarnieckiego, ul. S. Staszica i ul. Szczecińskiej. MPK stale zwiększa liczbę takich tablic, inwestując w poprawę komfortu pasażerów poruszających się po całym mieście. W 2024 r. planowany jest montaż następnych.

(r)

fot. MPK Stargard

Poprzedni artykułMając orzeczenie o niepełnosprawności, zwiedzą Filary za złotówkę
Następny artykułJarmark pełen cudów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj