Mając orzeczenie o niepełnosprawności, zwiedzą Filary za złotówkę

0

Stargardzkie Centrum Nauki FILARY dołączyło do obchodów Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami. Edukatorzy wraz z wyjątkowymi wolontariuszami sprawdzają, co jeszcze można zrobić, żeby SCN było jak najlepszym miejscem dla OzN. Warto przekonać się o tym samemu – do soboty (9.12.) posiadacze orzeczenia o niepełnosprawności zwiedzą Filary za symboliczną złotówkę.

Od kliku dni edukatorom w codziennej pracy towarzyszą wolontariusze – Artur i dwóch Tomków. Pomagają odwiedzającym w rozwiązywaniu zagadek, a przy okazji sami świetnie się bawią. SCN to miejsce przyjazne dla każdego – niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Kamienica Filarów jest pozbawiona barier architektonicznych, a pracownicy zawsze służą dodatkową pomocą, jeśli jest taka potrzeba. Również z ekspozytorów bez problemów skorzysta każdy, kto ma na to ochotę – samodzielnie lub ze wsparciem edukatorów.

Warto wpaść do SCN i przekonać się, że wszyscy są tam mile widziani. Dodatkowo w sobotę (9.12.), w ramach jednego biletu, będzie można zagrać w planszówki. Przedświąteczne FILA[G]RY rozpoczną się o 10:00. Do wyboru jak zawsze kilkadziesiąt planszówek o różnym stopniu trudności.

(r)

fot. SCN Filary

Poprzedni artykułNiech nam rośnie „Wolność” – obok „Pokoju i Pojednania”, „Mądrości” i „Empatii”
Następny artykułTablice Dynamicznej Informacji Pasażerskiej także na starówce


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj