Niech nam rośnie „Wolność” – obok „Pokoju i Pojednania”, „Mądrości” i „Empatii”

0

W pobliżu pomnika „Stargardzianie Ojczyźnie – w setną rocznicę odzyskania niepodległości” można znaleźć drzewa o wyjątkowych imionach. Akcję zapoczątkowała w 2021 roku Alicja Koźlik, radna Rady Miejskiej w Stargardzie. Od tego czasu w parku systematycznie przybywa roślin, które mają nam przypominać o ważnych sprawach.

Do „Pokoju i Pojednania”, „Mądrości” i „Empatii” dołączyła „Wolność”. Młodą brzozę ufundowała grupa kobiet pod nazwą Kobiety Stargardu. Drzewko ma przypominać, że naszym wspólnym obowiązkiem jest dbanie o tę wartość każdego dnia.

– Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt. Zrealizowaliśmy go i kontynuujemy dzięki dobrej współpracy wielu ludzi. Cieszę się, że stargardzianie tak chętnie przyjęli zaproszenie do udziału w akcji. Każda z tych wartości jest uniwersalna. Trzeba o nich pamiętać i kierować się nimi w codziennym życiu – mówi Alicja Koźlik.

Oprócz „Wolności” w parku przybyło jeszcze kilka drzewek. Ich transportem zajęła się Ewa Zarzycka. W projekcie wzięli również udział członkowie Towarzystwa Przyjaciół Stargardu, radni Rady Miejskiej, Stargardzka Liga Bowlingowa Seniorów oraz stargardzki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W sadzenie roślin zaangażowali się także: Józef Soszyński, Czesław Jaskólski, Zbigniew Trypuć, Jan Szuszkiewicz, Jan Michalski, Tadeusz Złotek, Rajmund Keszka i Jan Stach.

(r)

fot. Alicja Koźlik

Poprzedni artykułNSH. O poradzieckich jednostkach na Ukrainie, wycofanych z Pomorza Zachodniego
Następny artykułMając orzeczenie o niepełnosprawności, zwiedzą Filary za złotówkę


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj