Będzie nowe boisko dla piłkarzy Kluczevii

0

Już na początku przyszłego roku zacznie się projektowanie nowoczesnego obiektu do gry w piłkę nożną. Boisko zostanie zbudowane przy ul. J. Niemcewicza – w sąsiedztwie istniejącego stadionu Kluczevii Stargard. Inwestycję poprowadzi Ośrodek Sportu i Rekreacji, który ma doświadczenie przy takich projektach.

Nowe boisko zostanie sfinansowane z budżetu Stargardu. Aby to było możliwe, podpisano umowę między miastem, Krajową Grupą Spożywczą, klubem Polski Cukier Kluczevia Stargard i OSiR.

Poza pełnowymiarową, sztuczną murawą, do dyspozycji piłkarzy będzie też cała niezbędna infrastruktura.

– Kluczevia cały czas dynamicznie się rozwija. Stale rośnie też jej potencjał w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży, na czym nam bardzo zależy. Mówimy już o około 200 zawodnikach, którzy mają szansę na dotarcie do rozgrywek ligowych. Klub dużo zrobił w kwestii zapewnienia odpowiednich warunków, ale potrzeba jeszcze większych nakładów. Nowe boisko przyniesie nowe szanse dla utalentowanych młodych sportowców – mówi prezydent Rafał Zając.

Teren pod obiekt przekazała spółka Krajowa Grupa Spożywcza. Teraz OSiR może rozpocząć poszukiwanie projektanta obiektu. Po wykonaniu niezbędnej dokumentacji i kosztorysu przyjdzie czas na wyłonienie wykonawcy inwestycji i rozpoczęcie robót. Dokładne koszty budowy boiska nie są jeszcze znane. Na pewno wyniosą kilka milionów złotych.

(r)

fot. Polski Cukier Kluczevia Stargard/FB

Poprzedni artykułUciekał policjantom na rowerze, bo miał narkotyki
Następny artykułWstrzymanie odwiedzin osób w stargardzkim szpitalu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj