Rozpoczęło się projektowanie przebudowy części ul. E. Orzeszkowej

0

Nowa droga zapewni wygodny dojazd do wciąż rozbudowywanej obwodnicy północnej Stargardu. Skorzystają z niej działkowcy, mieszkańcy nowych osiedli mieszkaniowych, ale także wszyscy jadący ze śródmieścia lub pokonujący tę trasę w drugą stronę.

Powiat Stargardzki rozpoczął projektowanie przebudowy części ul. E. Orzeszkowej. Stargard dołoży się do tej inwestycji.

Kompleksowy remont przejdzie prawie 700 m ul. E. Orzeszkowej. Teraz to w dużej części droga gruntowa. Jesienią i zimą trudno tamtędy wygodnie i bezpiecznie przejść i przejechać. Dodatkowo ulica nie ma połączenia z wybudowanym już przez miasto odcinkiem obwodnicy północnej.

Aby planować tam konkretne prace, najpierw musi zostać opracowana szczegółowa dokumentacja. Na części tej drogi będzie zupełnie nowa jezdnia, chodniki, zjazdy do posesji, kanalizacja deszczowa, a także zieleńce. Przygotowaniem niezbędnego projektu zajmuje się firma ze Stargardu – PROINVEST Projektowanie, Nadzory, Inwestycje Łukasz Żarnowski. Pełna dokumentacja powinna być gotowa latem 2024 roku. Ul. E. Orzeszkowej zostanie przebudowana od ogrodów działkowych aż do ul. Warzywnej.

W efekcie tej inwestycji piesi zyskają bezpieczne chodniki, a kierowcy wygodny i szybki dojazd do obwodnicy północnej, która coraz wyraźniej nabiera kształtów. Jej pierwsza część – od ul. Składowej do ul. E. Orzeszkowej – już jest gotowa. Jest także projekt na następny fragment – w ciągu ul. Hanzeatyckiej, od ul. Stralsundzkiej do ul. H. Wieniawskiego. Więcej informacji tutaj.

Każda kolejna inwestycja w sieć dróg w mieście to nie tylko większy komfort dla kierowców, ale także poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace budowlane na ul. E. Orzeszkowej rozpoczną się najpóźniej w 2025 r.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułPomniki upamiętniające żołnierzy francuskich i włoskich – już po remoncie
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Kiepska seria w PLK trwa


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj