Po wyborach. Zmiany w Zarządzie Województwa Zachodniopomorskiego

0

Rafał Rosiński został nowym wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego, a stanowisko członka zarządu objął Olgierd Kustosz. Zmiany wprowadzono w związku z powołaniem Stanisława Wziątka na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Decyzje o zmianach w zarządzie zaakceptowali radni województwa podczas sesji sejmiku, która odbyła się we wtorek, 19 grudnia 2023 roku.

– To dla mnie wielki zaszczyt, że przez pięć ostatnich lat mogłem pracować w zarządzie województwa. Choć nie zawsze się zgadzaliśmy, to praca ta była radością wspólnoty działania. Mimo mojego wcześniejszego doświadczenia była również wyzwaniem i lekcją, którą zapamiętam na całe życie. Obejmuję niełatwą funkcję wiceministra obrony narodowej i nie jest to „łup wojenny”, ale wielkie zobowiązanie i odpowiedzialność za bezpieczeństwo kraju i przygotowanie wojska do obrony naszej ojczyzny. Wojsko powinno być otwarte na współpracę z obszarem cywilnym, również z instytucjami, które mogą mieć swój wkład w bezpieczeństwo. Tu widzę też dużą rolę sejmików. Dziękuję współpracownikom, ludziom znakomicie przygotowanym do zadań samorządowych, o czym miałem przyjemność się przekonać – mówił Stanisław Wziątek (fot. 1), który nadal pozostaje radnym Województwa Zachodniopomorskiego.

Sejmik przyjął rezygnację Olgierda Kustosza z funkcji wicemarszałka województwa. Jednocześnie został on powołany na funkcję członka zarządu z ramienia niedawno powołanego klubu Koalicja Samorządowa.

Nowym wicemarszałkiem województwa został Rafał Rosiński (ur. 1979 r.). To absolwent Wydziału Ekonomii i Zarządzania (obecnie Wydziału Nauk Ekonomicznych) Politechniki Koszalińskiej, kierunku ekonomia o specjalności rachunkowość i finanse. W styczniu 2008 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Pełni funkcję prodziekana ds. studenckich na Wydziale Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej. Głównymi obszarami jego zainteresowań naukowych są: finanse publiczne, finanse samorządowe, opodatkowanie i koszty pracy. Mandat radnego Województwa Zachodniopomorskiego uzyskał w 2019 roku.

(r), fot.: Biuro Prasowe UMWZ

Poprzedni artykułZS nr 5. Mistrz Zdobienia Pierników 2023
Następny artykułNiedługo bezpieczniej na Morskiej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj