Coraz jaśniej na starówce

0

Na Starym Mieście widać już konkretne efekty trwającej inwestycji w oświetlenie. Wzdłuż ul. W. Łokietka i ul. Mieszka I działają zupełnie nowe latarnie. Słupy z energooszczędnymi oprawami led dają mocne światło, a przy tym konkretne oszczędności. Prawie gotowy jest także nowy, wygodny chodnik na ul. Mieszka I.

Wymiana oświetlenia obejmuje kilka ulic na Starym Mieście: W. Łokietka, Mieszka I, Pocztową, Płatnerzy i Złotników. Do tej pory były tam stare, mocno wysłużone lampy, a prąd doprowadzała linia napowietrzna. Teraz postawione tam zostaną 54 zupełnie nowe latarnie – wszystkie z energooszczędnymi oprawami led. Dodatkowo na ul. W. Łokietka i Mieszka I doświetlone będą także przejścia dla pieszych.

W ramach inwestycji wyremontowany zostanie również chodnik wzdłuż całej ul. Mieszka I – od skrzyżowania z ul. Grodzką aż do ul. Sukienniczej. Prace trwają, ale zdecydowana większość jest już gotowa.

Nowe latarnie świecą na ul. Mieszka I i ul. W. Łokietka. W pozostałych lokalizacjach stoją już nowe słupy. Inwestycja za ponad 1,2 mln  zł powinna zakończyć się w lutym.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułCztery łapy na kartkach kalendarza
Następny artykułStargardzka Pastorałka u Chrystusowców


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj