Pierwsze pociągi Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej pojadą 2 stycznia

0

Od 2 stycznia w naszym regionie będzie 8 dodatkowych par połączeń na linii Szczecin – Goleniów. To dzięki wywiązaniu się z porozumienia Gminy Goleniów, na czele z jej burmistrzem Robertem Krupowiczem, z naszym województwem a innymi gminami. Teraz łącznie kursować będzie aż 29 par połączeń do Goleniowa i Szczecina!

– Zabraknie z kolei dodatkowych par połączeń ze Stargardu i Gryfina. Obie gminy, niestety, nie wywiązały się z porozumienia z nami w kwestii finansowania. Zgodnie z jego założeniami, podszczecińskie gminy miały partycypować razem z nami w kosztach zwiększenia częstotliwości przejazdów. Razem zobowiązaliśmy się do tego już w 2017 roku. Niestety, gdy przyszło do formalizowania przyjętych ustaleń, porozumienie wdrożył tylko Goleniów – za co bardzo dziękuję burmistrzowi – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. – Dlatego zdecydowałem, że czasowo utrzymamy także trzy dodatkowe pary połączeń na trasie Szczecin-Stargard (łącznie 53 przejazdy). Do Gryfina pozostanie 13 par (miały być 23).

Jako region, marszałek dotuje przejazdy na tych liniach kwotą już ponad 35 mln zł. Ponadto w skali roku daje 157 mln zł na rekompensatę dla Polregio (operatora przewozów). Goleniów w ramach porozumienia zapłaci niecałe 2 mln zł.

– Mam nadzieję, że kolejne gminy postawią za priorytet dobro naszych mieszkańców i śladem Goleniowa podejmą podobne decyzje – podsumowuje marszałek.

(r), fot. – źródło: FB Olgierd Geblewicz

Poprzedni artykułZmiana organizacji pracy Kasy Biletowej MPK
Następny artykułCzuwali nad bezpieczeństwem w sylwestrową noc. Nad rozumem – u niektórych – górował wypity alkohol


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj