Zatrzymane prawo jazdy, wysoki mandat i punkty karne dla 31-latka

0

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ze stargardzkiej komendy, podczas dokonywania pomiaru prędkości, zatrzymali do kontroli bmw, którego kierowca – w obszarze zabudowanym – przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 58 km/h.

Do zdarzenia doszło wczoraj na ulicy Szczecińskiej w Stargardzie. Policjanci ze stargardzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw. Powodem jego zatrzymania było przekroczenie prędkości.

Okazało się, że 31-letni kierowca lekceważąco podszedł do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Pomiar na urządzeniu do mierzenia prędkości wskazał 108 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h.

Kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jego kontro trafiło 13 punktów karnych.

Prowadząc pojazd, należy pamiętać, że prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną. Bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do panujących warunków – natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. Jadąc zbyt szybko, nie jesteśmy w stanie zareagować adekwatnie do sytuacji, co może mieć poważne konsekwencje.

– Szanujmy swoje zdobyte, często z wielkim trudem, prawo jazdy i przestrzegajmy obowiązujących limitów prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim – mówi asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

(r)

Poprzedni artykułMamy pogotowie dla dzikich zwierząt
Następny artykułMAH w nowy rok wkracza tanecznym krokiem


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj