Pieniądze dla szkół z UE

0

Ponad 1 mln zł z funduszy unijnych popłynie do Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 8. Dzięki dofinansowaniu uczniowie zyskają nowy sprzęt, wezmą udział w zajęciach dodatkowych i dostaną wsparcie psychologiczne. Skorzystają też nauczyciele, którzy dzięki udziałowi w szkoleniach zwiększą swoje kompetencje – także w zakresie pracy z dziećmi o szczególnych potrzebach edukacyjnych.

W najnowszym projekcie weźmie udział ponad 400 uczniów z SP2 i SP8 oraz 36 pedagogów z tych placówek. W szkołach pojawi się nowy sprzęt, który ułatwi prowadzenie lekcji – m.in. zestawy do robotyki i programowania, mikroskopy, modele biologiczne oraz zestawy doświadczalne do badania wody i powietrza. W SP nr 8 zmodernizowana zostanie szkolna sieć internetowa. Młodzi ludzie z obu placówek wezmą udział w dodatkowych zajęciach i kołach rozwijających ich zainteresowania. Dzięki temu zyskają m.in. tak zwane zielone kompetencje, czyli informacje na temat ochrony przyrody, zmian klimatu i zrównoważonego rozwoju środowiska naturalnego. Nową, aktualną wiedzę dostaną również nauczyciele, dla których przewidziano szkolenia.

Kolejnym elementem projektu jest organizacja wycieczek edukacyjnych – np. do Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY i Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Uczniowie będą mogli skorzystać także ze wsparcia psychologiczno-pedagogicznego i socjoterapii. Z kolei spotkania z doradcami zawodowymi przydadzą się zwłaszcza uczniom ostatnich klas, przed którymi już niedługo wybór szkół średnich.

Wartość całego projektu to prawie 1,2 mln zł. Na ten cel miasto pozyskało niemal 1,1 mln zł z Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułWicewojewodowie zachodniopomorscy – powołani
Następny artykułIńsko. Ukraińska sprawa – spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim, dziennikarzem i reporterem wojennym


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj