Wicewojewodowie zachodniopomorscy – powołani

0

Wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski przedstawił wicewojewodów – Bartosza Brożyńskiego i Dawida Krystka. – Mamy wspólne przekonanie, że urząd powinien być odpolityczniony, merytoryczny i współpracujący, a samorządy należy wspierać – mówił Adam Rudawski.

I wicewojewoda – Bartosz Brożyński

Bartosz Brożyński będzie pełnił funkcję pierwszego wicewojewody. Z zawodu jest radcą prawnym i nauczycielem akademickim. Będzie zajmował się zagadnieniami prawnymi, gospodarki nieruchomościami i infrastrukturą.

– Powołanie na pierwszego wicewojewodę zachodniopomorskiego to wielki zaszczyt, ale też poczucie wielkiej odpowiedzialności i jeszcze większe zobowiązanie – mówił podczas środowej konferencji prasowej. – Zobowiązanie do budowania nowoczesnego, dynamicznie rozwijającego się regionu, który dba o środowisko naturalne i może poszczycić się dobrą infrastrukturą transportową i społeczną. Serce Polski bije w samorządach, to one mierzą się codziennie z problemami swoich mieszkańców, dlatego też deklaruję, że będę wspierał samorządy w naszym regionie.

Wicewojewoda Brożyński podkreślił też otwartość urzędu.

– Dzielimy wizję urzędu otwartego dla każdego mieszkańca Pomorza Zachodniego, bez względu na poglądy polityczne, wyznanie czy orientację seksualną – mówił.  – Ten urząd będzie dla każdego otwarty. Każdy będzie mógł tutaj załatwić swoje sprawy.

II wicewojewoda – Dawid Krystek

Drugim wicewojewodą został Dawid Krystek, samorządowiec, który w ostatnim czasie pełnił funkcję zastępcy dyrektora Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie. Będzie odpowiadał za sprawy obywatelskie, politykę społeczną, ochronę zdrowia i koordynację świadczeń.

– Przed nami wiele pracy, ale to dobry okres dla naszej opieki zdrowotnej – przyznał. – Pierwszą rzeczą, którą chcemy się zająć, to aktualizacja mapy potrzeb zdrowotnych naszego województwa. Każdy szpital w naszym regionie będzie równoważny, będziemy zabiegać o inwestycje w każdym z nich.

Szybka ścieżka działania

Adam Rudawski zapowiedział uruchomienie w urzędzie procedury szybkiej ścieżki interwencyjnej. Ma ona funkcjonować w ten sposób, że samorządowcy swoje wnioski i sprawy kierować będą do właściwych wicewojewodów zajmujących się daną dziedziną, a ci – w kwestiach możliwych do rozwiązania bez ingerencji wojewody – będą podejmować działania natychmiast.

(r), fot. – ZUW Szczecin

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Blisko pokonania wicelidera
Następny artykułPieniądze dla szkół z UE


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj