Wystawa fotografii Joanny Lebiody – ,,Kwiaty zaklęte w kwadraty”

0

– Pokochałam fotografowanie kilka lat temu, choć i wcześniej nie byłam obojętna na piękno otaczającego mnie świata. Jednak wszystko diametralnie się zmieniło, gdy w moje ręce trafiła pierwsza lustrzanka. Cały wolny czas poświęcałam na fotografowanie i tak mam do dzisiaj. Od pięciu lat należę do Fotoklubu Zamek działającego przy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie – mówi autorka wystawy.

Od czterech lat jest także w składzie grupy artystycznej Malachit, działającej przy Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie.

Jej prace można było zobaczyć między innymi w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, w Centrum Kultury i Rekreacji w Kobylance, w Klubie Wojskowym w Stargardzie, w jej rodzimych Dolicach w Gminnym Centrum Kultury oraz w Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim i w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim. Ma na koncie wiele nagród w konkursach fotograficznych na szczeblu lokalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Jej największym powodem do dumy jest zdobycie przez nią brązowego medalu Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej w międzynarodowym konkursie fotograficznym „Wszystkie Dzieci Świata”.

– Odkąd rozpoczęła się moja przygoda z fotografią, patrzę na świat inaczej: wypatruję kadrów i gdy tylko to możliwe – uwieczniam. Najczęściej są to krajobrazy, ale fotografuję również ludzi, przyrodę, architekturę. W 2022 roku uzyskałam członkostwo w Fotoklubie RP, uzyskując tytuł Artysty Fotografa Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców, z czego jestem niezmiernie dumna – dodaje Joanna Lebioda.

Wystawa „Kwiaty zaklęte w kwadraty” była już pokazywana w Centrum Kultury i Rekreacji w Kobylance oraz w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim. W Stargardzkim Centrum Kultury zaprezentuję nową, rozszerzoną, wersję tej wystawy.

– Są to fotografie kwiatów wykonane w moim najbliższym otoczeniu, na potwierdzenie tezy, iż piękna nie trzeba daleko szukać – podkreśla autorka prac.

Wernisaż odbędzie się 30 stycznia 2024 r. o godz. 18.00 w Galerii 108, Hol Stargardzkiego Centrum Kultury.

(r)

Poprzedni artykułWOŚP. Pomagamy w graniu
Następny artykułWciąż likwidujemy azbest w mieście


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj