15-lecie CSKF. Archiwum filmowe Bohdana Kowalskiego & Małe Instrumenty

0

Zapraszamy na jubileuszowe Czwartkowe Spotkanie Klubu Filmowego w SCK – 22 lutego o godz. 17:00 na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury.

– Będzie można zobaczyć unikalną kolekcję filmów Bohdana Kowalskiego z „Archiwum Rodziny Kowalskich”, wzbogaconą niezwykłą muzyką na żywo w wykonaniu grupy Małe Instrumenty. Zespół eksperymentuje z dźwiękiem, wykorzystując do tego profesjonalne instrumenty o niewielkich rozmiarach, jak też dźwiękowe zabawki, przeszkadzajki i inne przedmioty o różnych brzmieniach – informują organizatorzy spotkania.

Wydarzenie poprowadzi Krzysztof Spór – dziennikarz filmowy i autor bloga „Spór w kinie”.

Gośćmi wydarzenia będą Przemysław Lewandowski, dyrektor artystyczny Ińskiego Lata Filmowego, oraz Bożena Kuszela, dziennikarka, członkini Stowarzyszenia ILF.

Darmowe wejściówki do odbioru w kasie kina SCK, ale uwaga – liczba miejsc ograniczona!

Bohdan Kowalski przez całe życie umiejętnie łączył zawód nauczyciela – polonisty z działalnością kulturalną w zakresie filmu, fotografii i wychowania morskiego. Otrzymał wiele nagród i odznaczeń, m.in. był laureatem nagrody Prezydenta Stargardu dla stargardzkich twórców kultury. Wybitny stargardzianin, filmoznawca, fotograf, marynista, autor wielu artykułów, wierszy i kilku książek. Pomysłodawca i wieloletni współorganizator Ińskiego Lata Filmowego. Wychowawca kilku pokoleń mieszkańców Stargardu i przyjaciel młodzieży.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/256452904143594

Organizatorami są Stargardzkie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Ińskie Lato Filmowe.

(r)

Poprzedni artykułKradzione pojazdy na granicy Zachodniopomorskiego
Następny artykułSPWZOZ. Więcej świadczeń w Poradni Urologicznej, udział w konkursie dotyczącym badań przesiewowych raka jelita grubego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj