Ogromny remont czterech ulic na starówce. Włosiennicza już z krawężnikami

0

Wyraźnie do przodu postępują roboty na Starym Mieście. Kilka ulic zupełnie zmieni swoje oblicze. Przebudowane zostaną: ul. Bolesława Chrobrego, Szewska, Kuśnierzy i Włosiennicza. W efekcie będzie bezpieczniej, wygodniej i ładniej. To inwestycja bardzo oczekiwana przez mieszkańców.

Wykonawca rozpoczął ogromny remont od budowy kanalizacji deszczowej w ul. Włosienniczej. Na tej drodze można już zobaczyć krawężniki, które wyznaczą nową jezdnię. Trwają też prace przy budowie miejsc parkingowych. Teren naprzeciwko dawnego hotelu PTTK zostanie uporządkowany. Po zakończeniu robót mieszkańcy zostawią tam w sumie 30 aut – projekt zakłada 28 standardowych miejsc i 2 dla osób z niepełnosprawnościami. Jednocześnie trwają przygotowania do remontu przejścia nad Kanałem Młyńskim (przy dawnym hotelu).

Zakres tej inwestycji jest bardzo szeroki. Na ulicach będzie nowa nawierzchnia, a piesi i rowerzyści zyskają równe, komfortowe trasy. Bezpieczeństwo przechodniów zwiększą także wyniesione i doświetlone przejścia. W projekcie nie zabrakło również licznych nasadzeń zieleni. Całość uzupełnią także nowe, energooszczędne latarnie.

Koszt całej inwestycji to ponad 17,8 mln zł. Na ten cel miasto pozyskało prawie 10,5 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace na starówce powinny zakończyć się latem 2025 r.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPrzebudowa Kochanowskiego ze skrzyżowaniami
Następny artykułKwalifikacja wojskowa 2024 w Zachodniopomorskiem


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj