PiS o wyborach samorządowych. „Dajemy alternatywę”

0

W biurze Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Słowackiego w Stargardzie odbyła się konferencja prasowa PiS-u. Tematem spotkania były wybory samorządowe, ogłoszone na 7 kwietnia 2024 r.  

Spotkanie prowadził Krzysztof Kozłowski, szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w Stargardzie. Towarzyszyli mu kandydaci z PiS-u do rad różnych szczebli samorządu, ale dziennikarze nie dowiedzieli się, kto i gdzie będzie walczył o mandat radnego.

Wyjątkiem był były poseł Michał Jach, o którym wiadomo, że będzie kandydować na radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Na pytanie o kandydata na prezydenta Stargardu, Krzysztof Kozłowski  powiedział: – Trwają rozmowy.

Zdaniem pełnomocnika, w mieście jest monowładza.

– Trzeba to zmienić. PiS daje alternatywę. Mieszkańcy muszą mieć wybór. Im więcej komitetów wyborczych, tym lepiej dla wyborców – mówił Krzysztof Kozłowski.

Zaznaczył też: – Żeby władza była właściwie wykonywana, musi być nadzorowana i kontrolowana. Organy samorządu – rada miejska i rada powiatu – kontrolują pracę prezydenta i starosty. Aby to dobrze działało, musi być w radzie zachowana równowaga. Ale o tym decydują wyborcy.

Pełnomocnik zachęcał mieszkańców, aby aktywnie włączyli się w kampanię wyborczą i w wybory samorządowe.

– Warto podjąć tę rękawicę i wystartować w tych wyborach. Jeszcze jest szansa. Dlatego zapraszamy do kontaktu. Razem możemy zrobić wiele – powiedział Krzysztof Kozłowski.

Były poseł Michał Jach podkreślił, że w minionych latach nasze miasto i powiat wiele skorzystały z dobrej współpracy z rządem na rzecz mieszkańców.

– We wrześniu ub.r. rząd podjął decyzję co do ostatniego rozdania środków w ramach Polskiego Ładu i na rzecz naszego powiatu, miasta i gmin przeznaczono kwotę ponad 100 mln zł na inwestycje. Mam nadzieję, że obecny rząd, który ciągle narzeka na brak pieniędzy i próbuje dyskredytować Polski Ład, nie zablokuje tych pieniędzy – mówił Michał Jach.

Później stwierdził: – Wystawiamy, jak od 22 lat, swoich reprezentantów miasta i powiatu. Chcemy poprosić mieszkańców Stargardu, żeby nas – Prawo i Sprawiedliwość – ocenili. I zdecydowali, na kogo głosować.

Na prośbę Moniki Kieliszak, prowadzący przedstawił pozostałych uczestników konferencji. Poza ww. byli to: Elżbieta Mochocka, Damian Maligłówka, Adam Kalinowski i Zdzisław Wilk.

Na koniec zapytaliśmy byłego posła o losy 13 mln zł, które miały trafić do stargardzkiego szpitala.

– Te 13 mln to jest właśnie jeden z grantów zapewnionych w ostatnim rozdaniu. Wiem, że szpital podpisał umowę – na 3 lata, do 2025 r. W tym czasie placówka ma otrzymać te pieniądze. Przyrzeczona jest pierwsza transza na ten rok w wysokości ok. 6 mln zł i mam nadzieję, że nowa pani minister zdrowia nie zablokuje tego programu, który jest niezwykle potrzebny. Mam też nadzieję, że będzie kontynuowany. Wiem, że szpital w Choszcznie otrzymał już pierwszą transzę w ubiegłym roku – odpowiedział Michał Jach.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułPrzejechali 700 km, by uratować szczeniaka. Udało się
Następny artykuł1,5% dla naszych


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj