Gminne Centrum Kultury w Dolicach z kinem plenerowym

0

Kino pod chmurką, warsztaty tematyczne, wydarzenia dla młodszych i starszych – GCK w Dolicach szykuje się do realizacji nowych inicjatyw i pomysłów. A to wszystko dzięki unijnej dotacji, którą przeznaczy na zakup nowego zestawu kina plenerowego. Wicemarszałek województwa Rafał Rosiński oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury Izabela Betler podpisali już umowę.

GCK w Dolicach (powiat stargardzki) otrzyma prawie 40 tys. zł dofinansowania. To środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przeznaczone na działania z inicjatywy Leader. Dzięki niej wspierani są przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą, ale też dofinansowywane są różnego rodzaju imprezy, warsztaty czy szkolenia. Na pomoc mogą też liczyć projekty infrastruktury społecznej.

GCK otrzymane dofinansowanie przeznaczy na zakup projektora, ekranu, nagłośnienia, a także leżaków i wygodnych puf dla najmłodszych. Jak zapewnia dyrektor Izabela Betler, centrum i pracujący w nim świetny zespół ludzi ma bardzo wiele pomysłów, a nowy sprzęt pozwoli na realizację wielu ciekawych inicjatyw dla młodszych i starszych.

– Kina plenerowe zyskują na popularności, a takie działania jak to, pozwalają realizować nowe projekty i działania kulturalne dla mieszkańców. To bardzo dobry pomysł – mówi wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Rafał Rosiński.

Instytucja otrzyma prawie 40 tys. zł dofinansowania ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

(r), fot. – źródło: Biuro Prasowe UMWZ

Poprzedni artykułTu dzieje się sztuka
Następny artykułPościg i areszt za napaść na policjantów przez poszukiwanego z 5-krotnym zakazem kierowania pojazdami


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj