Więcej adresów na Śniadeckiego

0

Ponad 5,6 mln zł – takie dofinansowanie pozwoli Stargardzkiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego na rozpoczęcie kolejnej inwestycji mieszkaniowej. Przy ul. J. Śniadeckiego 19 powstanie 16 komfortowych lokali. Nowy budynek świetnie wpisze się w tę część os. Lotnisko. W sąsiedztwie są już 2 budynki Stargardzkiego TBS – jeden zakończony (fot.) w 2020 r. i drugi, który rośnie w oczach.

Zgodnie z planem w nowym budynku powstaną mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe. Ich łączna powierzchnia to prawie 800 m2. Cały obiekt będzie miał 3 kondygnacje. Na tę inwestycję Stargardzkie TBS pozyskało pieniądze z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Projekt nowego budynku już jest gotowy, a dzięki dofinansowaniu jeszcze w tym roku rozstrzygnięty zostanie przetarg na jego wykonanie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace przy ul. J. Śniadeckiego 19 także zaczną się już w 2024.

Jednocześnie na os. Lotnisko trwa budowa 33 nowych mieszkań. Kolejny budynek powstaje w sąsiedztwie tego, który został oddany do użytku przez Stargardzkie TBS w 2020 roku. Przy ul. J. Śniadeckiego 13 będą 33 lokale o łącznej powierzchni prawie 1 500 m2. Dodatkowo mieszkańcy zyskają komórki lokatorskie, chodnik dla pieszych i miejsca postojowe dla aut. Całość uzupełni odpowiednie oświetlenie i zieleń. Również w tym przypadku Stargardzkie TBS zdobyło dofinansowanie – prawie 8 mln zł z Banku Gospodarstwa Krajowego i Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

(r)

fot. Wojciech Jarosławski/Stargardzkie TBS/archiwum

Poprzedni artykułKoncertowa inauguracja Stargardzkiej Manufaktury Sztuki. Divers zagra dla Tiny
Następny artykułPolicja podsumowuje miniony rok – 79 zdarzeń każdego dnia


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj