Pomogą ofiarom przestępstw

0

Często się zdarza, że osoby, które znajdą się w trudnej sytuacji, nie znają swoich praw i nie wiedzą, gdzie udać się po skuteczne wsparcie. Każdego roku w całej Polsce 22 lutego obchodzony jest Dzień Ofiar Przestępstw. To okazja do skorzystania z bezpłatnej pomocy specjalistów. W Stargardzie do niedzieli (25.02.) można spotkać się z prokuratorami.

Dyżury będą prowadzone do końca tygodnia w Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie i we wszystkich prokuraturach rejonowych – również w Stargardzie (ul. S. Czarnieckiego 32):

– czwartek i piątek (22 i 23.02.) od 9:00 do 14:00,

– sobota i niedziela (24 i 25.02.) od 10:00 do 12:00.

Na pomoc prokuratorów mogą liczyć stargardzianie, którzy są ofiarami różnych przestępstw. Podczas spotkania dowiedzą się, co mogą zrobić w konkretnej sytuacji i gdzie szukać dalszego wsparcia.

Warto wiedzieć, że zarówno w Stargardzie, jak i w okolicznych miejscowościach przez cały rok działają punkty z bezpłatnymi poradami prawnymi. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj: https://powiatstargardzki.pl/strona/nieodplatna-pomoc-prawna

Stargardzianom w trudnych sytuacjach życiowych pomaga również Regionalne Centrum Kryzysowe. Pracują tam doświadczeni psycholodzy, pedagodzy, pracownicy socjalni i terapeuci. Do RCK można przyjść (ul. Składowa 2A, budynek B, od poniedziałku do piątku, 8:00-20:00), zadzwonić – tel. 531 248 692 i 531 248 496 albo wysłać e-mail na adres: [email protected].

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułPowinien jechać 90 km/h, jechał 177 km/h
Następny artykułBędzie inkubator dla biznesu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj