Będzie inkubator dla biznesu

0

Już za kilka miesięcy w Stargardzie ruszy kolejne narzędzie wspierające przedsiębiorców. Rozpoczął się remont budynku przy ul. Usługowej 10, w którym Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego stworzy przestrzeń do prowadzenia biznesu – zwłaszcza dla tych, którzy uruchamiają swoją pierwszą działalność gospodarczą albo ruszają ze start-upem. W Stargardzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości zyskają dobre miejsce do rozwoju, a stawki za wynajem będą bardzo korzystne.

– W naszym mieście świetnie radzą sobie duże, międzynarodowe koncerny. Jednak dla dynamicznego rozwoju Stargardu równie ważne są mniejsze, lokalne, często jednoosobowe przedsiębiorstwa. Zdaję sobie sprawę, że początki bywają trudne. Ten inkubator będzie kolejnym wsparciem dla tych, którzy dopiero zaczynają. Dla przedsiębiorców to szansa na budowanie swojej marki na miejscu, a dla wszystkich stargardzian – możliwość korzystania z kolejnych lokalnych produktów i usług najwyższej jakości – mówi prezydent Rafał Zając.

Obiekt przy ul. Usługowej 10 (dawnych zakładów mięsnych) jest przebudowywany. Zostanie dostosowany do potrzeb przyszłych najemców. Zaplanowano szeroki zakres robót. Przestronne wnętrza hali zostaną całkowicie wyremontowane i podzielone na mniejsze pomieszczenia. Ich wielkość będzie zróżnicowana – od 100 do 900 m2. W całym obiekcie zostaną też wymienione instalacje oraz okna i drzwi. Zmieni się także teren wokół inkubatora. Wartość całej inwestycji to ponad 3,8 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont powinien zakończyć się w październiku.

Przestrzeń dla nowych biznesów znajduje się w dobrej lokalizacji – w Stargardzkim Parku Przemysłowym, w pobliżu wyjazdu na drogę S-10 w kierunku Szczecina. Przyszli najemcy już mogą liczyć na dobre sąsiedztwo. Pod koniec 2023 roku swoją nową siedzibę uruchomiła tam firma World Sports Company. To producent m.in. szalików dla kibiców najpopularniejszych klubów sportowych Europy i świata.

(r)

zdjęcia i wizualizacje: SARL

Poprzedni artykułPomogą ofiarom przestępstw
Następny artykułDodatkowe zgłoszenia kandydatów na członków Powiatowej Komisji Wyborczej w Stargardzie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj