OK Samorząd prezentuje swoich kandydatów pod hasłem: Z dala od polityki, blisko mieszkańców

0

W Hotelu Grodzkim odbyła się prezentacja listy Komitetu Wyborczego Koalicja Samorządowa OK Samorząd do Sejmiku Wojewódzkiego – Okręg nr 5. Poznaliśmy też „jedynki” do Rady Miejskiej w Stargardzie i do Rady Powiatu Stargardzkiego.

„To ludzie z pasją, z dokonaniami, doświadczeni samorządowcy” czytamy o kandydatach do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego na stronie Koalicji Samorządowej.

Kandydaci gotowi

Listę otwierają znani z działalności w Sejmiku – Marcin Przepióra jako nr 1 oraz Olgierd Kustosz – nr 2, obecnie w zarządzie województwa. Trzecie miejsce przypadło doktor Aldonie Gąsiorek. Na liście są też Sylwia Pelczarska, szefowa ośrodka kultury z Boleszkowic, Józef Piątek, burmistrz Morynia, Emanuel Wysoczański, sołtys Dziedzic koło Barlinka, Edyta Domińczak ze Stargardu oraz Łukasz Podleśny z Chojny.

Powiat Stargardzki

„Jedynkami” do Rady Powiatu Stargardzkiego są: Okręg 1 – Mariola Łada Siwiec, Okręg 2 – Robert Szczerbala, Okręg 3 – Jolanta Mrozek, Okręg 4 – Małgorzata Mozer, Okręg 5 – Dorota Mazur, Okręg 6 – Bogumiła Wiaderska i Okręg 7 – Krzysztof Kardasiewicz.

Stargard

„Jedynki” do Rady Miejskiej w Stargardzie: Okręg 1 – Mirosław Poniewiera, Okręg 2 – Piotr Dębczak, Okręg 3 – Marta Szmulska, Okręg 4 – Diana Kamrowska.

Kandydatem Koalicji Samorządowej na wójta Gminy Stargard jest Sebastian Janiak. Z kolei Piotr Kamrowski – na wójta Gminy Kobylanka.

Mamy osoby doświadczone, które z samorządem pracują od lat

– Cieszę się, że w Stargardzie udało się nam zebrać tak szacowne, tak fajne grono ludzi. Mieliśmy moment zwątpienia, mieliśmy – przyznaję to – pewne tąpnięcie, ale bardzo się cieszę, że to się zmieniło dzięki aktywności szczególnie młodych ludzi. Cieszę się też bardzo, że przyjęliście nasze zaproszenie, a nawet – że sami zgłaszaliście się do nas. I to jest bardzo dobre. Myślę, że stargardzka powiatowa i miejska scena polityczna, samorządowa scena, zostanie w jakiś sposób poruszona. Dzięki temu będzie jeszcze lepiej dla naszego miasta i powiatu – mówił Marcin Przepióra.

Po nim głos zabrał Piotr Krzystek, prezydent Szczecina: – Myślę, że okręg nr 5 będzie bardzo silny, jeżeli chodzi o sejmik. Jesteśmy tu mocno reprezentowani geograficznie, ale też przede wszystkim merytorycznie, bo mamy osoby doświadczone, które z samorządem pracują od lat. I może nie zajmują się wielką polityką, ale zajmują się współpracą z mieszkańcami i rozwiązywaniem ich podstawowych problemów. Taka jest nasza rola, aby w tych wyborach pokazać, że nie tylko partie polityczne, które są w tej czołówce polskiej polityki i które walczą ze sobą od lat, ale także samorządowcy, ludzie aktywni, mogą osiągać sukces wyborczy.

Samorządność na Pomorzu Zachodnim ma się dobrze

Później dodał: – Problemy są różne, inne w dużych ośrodkach, inne w mniejszych, więc trzeba mieć też różne podejście do nich – takie spojrzenie gospodarskie na to wszystko. Wierzę, że tak w przyszłym samorządzie województwa będzie.

Program KW KS OK Samorząd to m.in. sprawy komunikacji – SKM, żeby jakość transportu SKMowego była jak najlepsza, ponadto żeby wszystkie stolice powiatu były połączone ze Szczecinem sprawną koleją; służba zdrowia – trzeba wiele poukładać w tej materii w Polsce i w województwie;  edukacja – zadbać o dobrą szkołę; ochrona środowiska – wspólnie prowadzić gospodarkę odpadami.

– Wierzę że wyjdziecie do mieszkańców, znają was, trzeba to wykorzystać. Pokażmy w Polsce, że samorządność na Pomorzu Zachodnim ma się dobrze, że potrafimy wygrywać nawet z dużymi partiami politycznymi. Nauczmy innych odpowiedzialności za samorząd – powiedział na koniec Piotr Krzystek.

Olgierd Kustosz dodał: – Chcemy pokazać Polskę z perspektywy małych miejscowości, naszych środowisk, ludzi. Warto na nas postawić.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela (nazwiska stargardzian – wytłuszczone)

Poprzedni artykułOd marca emerytury i renty w górę
Następny artykułBluesowisko w Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj