Koalicja Obywatelska: Razem potrafimy iść po zwycięstwo

0

Wczoraj koło Bastei odbyła się konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej, podczas której poznaliśmy kandydatów do Rady Miejskiej w Stargardzie i do Rady Powiatu Stargardzkiego. Dowiedzieliśmy się też, że KO nie wystawia swojego kandydata na prezydenta Stargardu.

Gośćmi konwencji byli senatorka Magdalena Kochan, poseł Patryk Jaskulski (startował do Sejmu z nr. 20 na liście i uzyskał mandat poselski) oraz marszałek województwa Olgierd Geblewicz, jednocześnie szef zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej RP.

Konwencję prowadziła Zofia Ławrynowicz. Na wstępie powiedziała: – Nasi kandydaci to wspaniali ludzie – ludzie z potencjałem, ludzie profesjonalni w swojej pracy, ludzie uczciwi w swoim życiu. To są kochający rodzice, babcie i dziadkowie, to ludzie starsi, młodsi z większym, mniejszym doświadczeniem samorządowym. Powiem jedno – to są ludzie wielkiego serca, którzy gwarantują swoją postawą, swoją pracą służbę na rzecz mieszkańców naszego miasta.

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do RADY MIEJSKIEJ

Okręg nr 1

Dawid Pycz, Anna Krasoń, Miłosz Król, Elżbieta Sucharzewska, Tomasz Łuczak, Agnieszka Strzelec

Okręg nr 2

Zofia Ławrynowicz, Krystian Masalski, Ewa Krawczyk, Leszek Czajewski, Agnieszka Łukasik, Wiesław Jaworski, Monika Kiraga, Łukasz Zabłocki

Okręg nr 3

Monika Kirschenstein, Małgorzata Czerwiakowska, Franciszek Błaszak, Anna Rybak, Jarosław Krychowski, Łukasz Maślak, Adrianna Wesołowska

Okręg nr 4

Paweł Mazulewicz, Andrzej Pułaski, Anna Górska-Kasprzyk, Eugeniusz Orzechowski, Agnieszka Niemczynowicz-Dąbek, Bogusława Fink

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do RADY POWIATU

Okręg 1

Mariusz Malec, Agnieszka Dawicka, Małgorzata Góźdź, Jerzy Broński, Jolanta Jaroszek

Okręg 2

Sławomir Rutkowski, Małgorzata Długosz, Krzysztof Fidosz, Anna Baś, Marek Stawniak

Okręg 3

Dorota Strońska, Arleta Paliwoda, Tomasz Nowak, Artur Kołodziejski, Dorota Balcerek

Okręg 4

Marek Stankiewicz, Urszula Bałdyga, Jacek Paczewski, Jacek Mysiorek, Małgorzata Musiał

Okręg nr 5

Piotr Wojtkiewicz, Sylwester Różycki, Agata Drapała, Alicja Kopeć, Oliwer Przybyłowski, Patrycja Bodek, Maciej Lipka

Okręg nr 6

Michał Bodek, Anna Skierkowska, Kazimierz Matkowski, Magdalena Kołodziejska, Przemysław Barszczak

Okręg nr 7

Sylwester Ruciński, Anita Wasiuk, Małgorzata Werstak, Zbigniew Kowalski, Wojciech Mikulski

Przypomnijmy, że do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego kandydują Anna Nowak – nr 1 na liście i Elżbieta Rink – nr 5 na liście.

Po prezentacji kandydatów Magdalena Kochan powiedziała: – Stargardzianom naprawdę z dumą przedstawiam tę ekipę, którą macie przed sobą. Jestem przekonana, że my wiemy, że budować razem, znaczy zbudować. Gadać, że jesteśmy razem, a zbudować razem cokolwiek – to wielka różnica. Wierzę w drużynę ze Stargardu. Mocniejszych nie ma.

– Macie 24 dni na ciężką pracę każdego dnia, od rana do wieczora. Po to, żeby walczyć o każdy jeden głos. Dlatego, że każdy jeden głos na końcu, może być tym głosem decydującym, nie tylko waszego zwycięstwa, ale zwycięstwa – na końcu – całego Stargardu i Koalicji Obywatelskiej – mówił Patryk Jaskulski.

– Musimy obronić w Polsce samorząd – podkreślił marszałek Olgierd Geblewicz. – Musimy obronić Polskę samorządną, musimy ją przywrócić do właściwego szacunku, właściwego respektu i właściwego wpływu na nasze życie publiczne. Bo wiemy, że od pierwszych dni rząd Prawa i Sprawiedliwości ograbiał nas z kompetencji, ograbiał nas z pieniędzy i starał się uczynić samorządy poddanymi. A doskonale wiemy, że sukces Polski, to, że Polska tak pięknie się zmienia, że Stargard tak pięknie się zmienia, to jest w zdecydowanej mierze zasługa tego, że mamy sprawny, silny, mądry samorząd. I dzisiaj, ja jestem w 100 proc. pewien, że z taką drużyną, z tak wspaniałymi ludźmi, razem potrafimy iść po zwycięstwo.

Podczas konwencji nie było żadnej informacji o kandydacie Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Stargardu. Zapytaliśmy o to Marka Stankiewicza z KO. Odpowiedział: – Długo rozpatrywaliśmy ten temat. Postanowiliśmy wspólnie, że tym razem skupimy się na wyborze do rady miejskiej i rady powiatu. A jeśli chodzi o prezydenta, ten wybór pozostawiamy mieszkańcom. Nie wiemy, czy będzie jeden kandydat, czy będzie ich więcej. My nie wystawiamy swojego kandydata.

tekst, zdjęcia – Bożena Kuszela

Poprzedni artykułDo Kicka na rowerze, dzięki nowej trasie dla cyklistów
Następny artykułNSH. O życiu w mieście hanzeatyckim


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj