Miedwie na nowo – z marinami, nową infrastrukturą, bogatą ofertą turystyczną i kulturalną

0

Rozpoczęła się współpraca, która ma doprowadzić do zupełnej przebudowy terenów rekreacyjnych i wypoczynkowych nad jeziorem Miedwie. Akwen jest w piątce największych w Polsce i przez cały rok przyciąga stargardzian, ale także wielu turystów i miłośników wody. Stronami porozumienia w sprawie opracowania dokumentacji potrzebnej do przeprowadzenia tej ogromnej inwestycji są: miasto Stargard oraz gminy Kobylanka, Pyrzyce, Stare Czarnowo, Stargard i Warnice.

– Chcemy rozwijać Miedwie i jego okolice, tak, aby akwen dawał dzieciom i młodzieży możliwość profesjonalnego szkolenia, a doświadczonym żeglarzom niezbędne zaplecze m.in. w postaci marin. To miejsce ma być też atrakcyjne od strony lądu. Potrzebna jest nowa infrastruktura, dająca dostęp do pięknej natury w tym miejscu, o czym marzy pani Julita Pilecka, wójt Gminy Kobylanka. Myślę, że te oczekiwania się spełnią, bo list intencyjny, który podpisaliśmy, jest pierwszym, solidarnym krokiem w tym kierunku. Takie partnerstwa są skutecznym narzędziem do realizacji dużych wyzwań – mówi prezydent Rafał Zając.

Miedwie w nowej odsłonie zakłada poprawę dostępu do oferty kulturalnej i turystycznej, mocniejszą współpracę między instytucjami, ale także zwiększenie świadomości ekologicznej. Poza tym również promowanie i wspieranie turystyki przyrodniczej, aktywnej i zdrowotnej. W ramach projektu mają zostać stworzone trasy dla odwiedzających akwen z atrakcyjnymi ofertami, także dla turystów zza granicy.

– Ten projekt jest bardzo istotny dla całej Gminy Kobylanka, ponieważ wreszcie doprowadzi do tego, że tereny nad Miedwiem zyskają na atrakcyjności, a potencjał tego jeziora zostanie w pełni wykorzystany. Myślę, że wszyscy będziemy dumni z tego przedsięwzięcia – mówi Julita Pilecka, wójt Gminy Kobylanka.

Podpisany list intencyjny otwiera drogę do zdobycia dofinasowania inwestycji ze środków unijnych. Formalne przygotowania do tego procesu już ruszyły. Partnerem wiodącym w projekcie jest Stargard.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułNSH. O życiu w mieście hanzeatyckim
Następny artykułCamerata Stargard zaprasza na Koncert Pasyjny


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj