Wygodnie, spacerkiem po Mieszka I

0

Zakończył się remont chodnika wzdłuż ul. Mieszka I. Piesi zyskali nową, wygodną trasę od Rynku Staromiejskiego aż do Bramy Pyrzyckiej. To jeden z elementów dużej inwestycji na starówce. W lutym 54 nowe, ledowe latarnie oświetliły ulice: W. Łokietka, Mieszka I, Pocztową, Płatnerzy i Złotników.

Wartość całej inwestycji to ponad 1,2 mln zł. Nowe lampy zastąpiły stare, mocno wysłużone latarnie. W ramach projektu wymiany oświetlenia wykonany został także chodnik wzdłuż całej ul. Mieszka I – od skrzyżowania z ul. Grodzką aż do ul. Sukienniczej. Ten ciąg dla pieszych stylem nawiązuje do innych tras na starówce i pasuje do chodnika po drugiej stronie ul. Mieszka I. W ramach inwestycji wykonane zostały również zjazdy do posesji. Wyznaczono też miejsca parkingowe, w tym dla osób z niepełnosprawnościami (wymalowane niebieską farbą).

To nie koniec prac na Starym Mieście. Wciąż trwa przebudowa ulic: Bolesława Chrobrego, Szewskiej, Kuśnierzy i Włosienniczej. Po zakończeniu ogromnej inwestycji za ponad 17,8 mln zł mieszkańcy będą mieć równe, komfortowe jezdnie, wygodne chodniki, bezpieczne wyniesione przejścia, ledowe latarnie, zieleń i parkingi.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułBył pijany, blokował linię alarmową – zadzwonił kilkadziesiąt razy
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Niepotrzebne nerwy w ostatniej kwarcie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj