Był pijany, blokował linię alarmową – zadzwonił kilkadziesiąt razy

0

47-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego zgotował sobie kłopoty z prawem. Mężczyzna wydzwaniał na numer alarmowy, przez co bez powodu blokował linię. Będzie tłumaczył się przed sądem.

O tym, że numery alarmowe nie służą do zabawy, wiedzą nawet najmłodsze osoby. Telefony te służą przede wszystkim do pilnego wzywania pomocy i powinno się je wykorzystywać tylko w nagłych przypadkach. Ich celowe blokowanie może utrudnić ratunek dla potrzebujących.

Zlekceważył to 47-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego, który, będąc w stanie upojenia alkoholowego, blokował linię alarmową. Mężczyzna nie potrzebował pomocy, nie znajdował się w sytuacji zagrażającej jego życiu. W ciągu jednego dnia zadzwonił kilkadziesiąt razy.

Za blokowanie numeru alarmowego grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1,5 tys. zł. W tym przypadku policjanci z Posterunku Policji w Chociwlu wobec mieszkańca powiatu stargardzkiego skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

– Pamiętajmy! Każde wybranie numeru alarmowego bez potrzeby – blokuje linię osobie, która może potrzebować pomocy, często ratującej ludzkie życie. Często jest też tak, że zgłaszane są sytuacje nieznajdujące potwierdzenia w rzeczywistości. Wynikają one z braku wyobraźni, a także braku zrozumienia dla tych ludzi, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują i dla których faktycznie przeznaczone są numery alarmowe – mówi asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

(r)

Poprzedni artykułRodzice i opiekunowie do szkoły
Następny artykułWygodnie, spacerkiem po Mieszka I


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj