Święto u pani Józefy

0

Wyjątkowa jubilatka, niezwykły dzień i nietypowa wizyta – setne urodziny to zawsze moment szczególnych życzeń i gratulacji. 100 lat skończyła pani Józefa Kołczyn, którą z tej okazji odwiedzili przedstawiciele władz miasta. Grono stargardzkich stulatków rośnie – w 2024 roku ma się powiększyć jeszcze o 4 kolejne osoby.

Pani Józefa przyszła na świat 17 marca 1924 roku w Drohobyczu (obecnie miasto leży na terytorium Ukrainy). W Stargardzie mieszka od 67 lat – przeprowadziła się tutaj w 1957 roku. Jubilatka ma 4 dzieci, 8 wnuków i 6 prawnuków.

Setne urodziny pani Józefa obchodziła w gronie najbliższych. W tym wyjątkowym dniu odwiedził ją prezydent Rafał Zając, jego zastępca Ewa Sowa oraz Jarosław Hajduk, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego.

Aktualnie w Stargardzie mieszka 6 osób, które mają 100 lub więcej lat. Zgodnie z danymi Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w całej Polsce jest ich prawie 3 tys. Wśród stulatków i osób, które mają powyżej 100 lat, zdecydowanie przeważają kobiety (ponad 90%).

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykuł25 lat samorządu powiatowego
Następny artykułDDS+ w Stargardzie – poprawia seniorom jakość życia


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj