Lewica: SMS – szkoła, mieszkanie, szpital. Listy kandydatów

0

Wczoraj przy ul. Wyszyńskiego odbyła się konferencja prasowa Lewicy z udziałem ministra nauki i szkolnictwa wyższego Dariusza Wieczorka i wicewojewody zachodniopomorskiego Dawida Krystka. Nie było łatwo – wystąpienia gości i kandydatów utrudniał deszcz.

Spotkanie prowadził Bartłomiej Michaliszyn, kandydat do Rady Miejskiej.

– Lewica to partia, która zawsze jest blisko ludzi. Dlatego wysyłamy do Państwa SMS szkoła, mieszkanie, szpital. To kwestie, o które chcemy dbać na każdym szczeblu samorządowym zarówno w Sejmiku Wojewódzkim, jak i Radzie Miejskiej. Chcemy ciężko pracować dla wszystkich mieszkańców, bez względu na przynależność partyjną. Powołamy Radę Kobiet Stargardu – mówił Bartłomiej Michaliszyn.

Lewica to jest pilnowanie kluczowych spraw

– Macie Państwo w Stargardzie wielu wspaniałych kandydatów. Dobrze by było, gdyby Lewica miała tu swoich przedstawicieli w samorządzie. Bo Lewica to jest pilnowanie kluczowych spraw – to są kwestie związane z młodzieżą, np. akademikami, kwestie dotyczące wzmocnienia samorządu, szkół, przedszkoli i żłobków, przywrócenia normalności, równości, praw kobiet. Taka jest Lewica – podkreślił minister Dariusz Wieczorek. – Bardzo nam zależy, aby ten okręg miał ponownie swojego reprezentanta w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Dlatego Beata Radziszewska jest jedynką na liście do sejmiku. Mocno ją wspieramy, bo dzisiaj ten sejmik pełni bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o wydatkowanie środków unijnych. Właśnie szczególnie tam potrzeba osoby, która będzie miała w tym zakresie doświadczenie, a Beata była już w sejmiku województwa i będzie dbała o interesy Stargardu i tego regionu.

Beata Radziszewska-Skorupa rozwinęła ostatni wątek: – Sejmik województwa zajmuje się przede wszystkim planowaniem i wspieraniem rozwoju gospodarczego naszego regionu poprzez wydatkowanie funduszy europejskich. W obecnej perspektywie, w latach 2021 – 2027, nasze województwo pozyskało z KPO i innych funduszy ponad 2 mld euro – to jest dla naszego regionu zachodniopomorskiego ponad 9 mld zł. Ogromne pieniądze. Bardzo bym chciała, aby one były wydatkowane w sposób transparentny i demokratyczny. Żeby nie było tak, że te pieniądze trafiają tylko do wielkich ośrodków, czyli Szczecina i Koszalina. Bardzo pragnę, żeby to Stargard był również dużym udziałowcem tych środków.

Musimy dbać o to, abyśmy byli bezpieczni

Później dodała: – Bardzo ważne dla mnie jest bezpieczeństwo regionu – w różnych aspektach: ekologiczne, komunikacyjne, mieszkaniowe, zdrowotne, żywnościowe. Chciałabym się też pochylić nad naszym rolnictwem. Nasze województwo wiedzie prym w Polsce, jeśli chodzi o zasoby rolnicze. Co jest dla mnie znamienne, jak sprawdzałam strony internetowe sejmiku i urzędu marszałkowskiego, ostatni raz, kiedy komisja rolnictwa prawdopodobnie spotkała się na swoim posiedzeniu, to był czerwiec 2023 roku. Dziwi mnie to, że nikt nie zajął się rolnikami z naszego województwa. Dla mnie to irytujące i bardzo dziwne. Bezpieczeństwo to jest również nasza racja stanu. Jesteśmy w takim regionie, gdzie mamy  m.in. jednostki wojskowe i strategiczne zakłady pracy. Musimy dbać o to, abyśmy byli bezpieczni – tu i teraz, i dla przyszłych pokoleń.

Liderka do Sejmiku Wojewódzkiego, okręg nr 5 Beata Radziszewska-Skorupa, radna poprzednich kadencji w Radzie Miejskiej, Radzie Powiatu i Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Chce dbać o szeroko pojęte bezpieczeństwo regionu.

Reszta listy kandydatów do sejmiku z Powiatu Stargardzkiego:

  1. Natalia Hajewska
    6. Magdalena Kurpiel
    8. Dariusz Czaczyk

Kandydatki i kandydaci do Rady Miejskiej w Stargardzie – liderzy list

Okręg nr 1

Jerzy Kostkiewicz – wieloletni związkowiec, członek partii. Chce rozwijać
budownictwo komunalne w mieście oraz dbać o prawa pracownicze.
– nr 2 Amadou Sy
– nr 3 Urszula Przywara
– nr 4 Kazimierz Stępien
– nr 5 Ewa Węgielnik-Waszak
– nr 6 Jaskulski Stanisław
– nr 7 Marta Cenar

Okręg nr 2

Bartłomiej Michaliszyn – będzie zabiegał o stworzenie jadłodajni dla seniorów w ubóstwie, stworzenie całodobowego ośrodka pomocy psychologicznej dla dzieci i dorosłych, zasadzenie 781 drzew na cześć stargardzkich pionierów i uhonorowanie ich nazwiskami posadzonych drzew. Otwarcie Rady Miejskiej na dialog i poszerzenie konsultacji społecznych. Powołanie Rad Dzielnic.
– nr 2 Klaudia Jakubowska-Kluk
– nr 3 Dariusz Otolski
– nr 4 Adriana Jarczyńska
– nr 5 Justyna Szymanowska
– nr 6 Kamil Chwałek

Okręg numer 4

Paulina Stawiarska – dostępność  żłobków i przedszkoli miejskich, wydłużenie godzin pracy w świetlic szkolnych, budowa szkoły na osiedlu Pyrzyckim z dobrze wyposażoną biblioteką, dofinansowanie szpitala powiatowego.

– nr 2 Romuald Łodyga
– nr 3 Magdalena Szymańska
– nr 4 Aneta Kistowska
– nr 5 Krzysztof Ciach

bk

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułRoman Budzowski: „Inspirujący pan H.”
Następny artykułWięcej opasek dla seniorów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj