Wyższy poziom bezpieczeństwa na 152 przejazdach kolejowo-drogowych

0

Będą nowe systemy i dodatkowe zabezpieczenia na 152 przejazdach kolejowo-drogowych w województwach: zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, małopolskim i podkarpackim.

PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały 13 umów o łącznej wartości ponad 177 mln zł netto na prace, efektem których będzie wyższy poziom bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami. Inwestycja finansowana jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO).

W województwie zachodniopomorskim na linii 202 Gdańsk Główny – Stargard na 14 przejazdach kolejowo-drogowych zostanie wymieniona samoczynna sygnalizacja przejazdowa i zamontowane będą tarcze ostrzegawcze przejazdowe. Będą one informować maszynistę o sprawności urządzeń na najbliższym przejeździe kolejowo-drogowym.

Na skrzyżowaniach linii kolejowej z drogami m.in.: w Sławnie na ul. Gdańskiej, w Przystawach na drodze z Gruszewa do Białogardu oraz w Bystrzynce i Goli Dolnej niedaleko Świdwina – zostaną zamontowane nowe rogatki oraz kamery. Dodatkowo na wszystkich przejazdach zostanie wymienione oświetlenie, co zwiększy poziom bezpieczeństwa.

(k)

fot. Grzegorz Biega – źródło: PKP PLK

Poprzedni artykułZwierzęta pod kompleksową opieką
Następny artykułPiotr Kosmal „Wieloświat” – w Bramie Wałowej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj