SP nr 11. Więcej pieniędzy na boisko do piłki nożnej

0

W ubiegłorocznej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy wybrali do realizacji remont boiska przy Szkole Podstawowej nr 11. Pomysł cieszył się dużym zainteresowaniem – oddano na niego aż 1657 głosów. Środki na ten cel są zabezpieczone w budżecie Stargardu.

Jednak zawsze, gdy to możliwe, miasto stara się także pozyskiwać wsparcie ze źródeł zewnętrznych. Tym razem na remont boiska przy SP nr 11 zdobyło 100 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego WZ.

– Każde kolejne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu w Stargardzie jest potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców. Najlepiej świadczy o tym frekwencja na boiskach, placach zabaw i urządzeniach do ćwiczeń – zarówno w czasie zajęć szkolnych, jak i po nich. Cieszę się, że oferta sportowa przy SP nr 11 będzie jeszcze lepsza. Dodatkowe pieniądze, które na ten cel pozyskaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego, pomogą w budowie naprawdę komfortowego boiska z wszystkimi udogodnieniami – mówi prezydent Rafał Zając.

Jeszcze w tym roku uczniowie i mieszkańcy os. Zachód będą mieć kolejne miejsce do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Boisko do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej nr 11 zostanie kompleksowo wyremontowane. Po zakończeniu inwestycji będzie tam wygodna i bezpieczna nawierzchnia z poliuretanu, nowe bramki i piłkochwyty. Projekt już jest gotowy. Niedługo ogłoszony zostanie przetarg, a prace rozpoczną się po wyłonieniu wykonawcy.

W budowie nowego boiska pomogą środki zdobyte z Urzędu Marszałkowskiego. Umowę w sprawie zadania „Adaptacja istniejącego boiska o nawierzchni bitumicznej na boisko sportowe do piłki nożnej o nawierzchni bezpiecznej przy Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Stargardzie” podpisali prezydent Rafał Zając i wicemarszałek Olgierd Kustosz. W spotkaniu uczestniczył również wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Marcin Przepióra. Całkowita wartość zadania to 300 tys. zł, w tym 100 tys. z UMWZ.

Otoczenie SP nr 11 wciąż zmienia się na lepsze. Pod koniec ubiegłego roku uczniowie i okoliczni mieszkańcy zyskali przy szkole wielofunkcyjne boisko do siatkówki i koszykówki oraz skocznię do trenowania skoku w dal. Inwestycję uzupełniły dodatkowe ławki i kosze na śmieci. Ubiegłoroczna inwestycja również została zrealizowana w ramach SBO i także z dofinansowaniem z Urzędu Marszałkowskiego.

(m)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPier – pies policyjny doprowadził funkcjonariuszy do rannego mężczyzny
Następny artykułPrzemoc domowa – jest pomoc


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj